fbpx

Zapraszamy na autorskie spotkania, imprezy poświęcone poezji i muzyce ukraińskiej, a także seanse filmowe, dzięki którym chcemy przybliżyć tę niezwykłą rewolucję duchową, która eksplodowała na Majdanie i która trwa nadal. Pragniemy przedstawić różne oblicza tradycyjnej i współczesnej literatury i sztuki ukraińskiej. Dla wielu osób będzie to pierwszy kontakt z tamtejszą kulturą i z językiem ukraińskim. Prawdopodobnie także pierwszy raz w historii krakowskiego Rynku będzie to okazja do wspólnego czytania na głos wierszy wybitnych ukraińskich poetów.

ARTinACTIONforUKRAINE

Kraków, Rynek Główny i Klub Pod Jaszczurami

sobota-niedziela 7-8 czerwca 2014 – wstęp wolny

Termin inicjatywy obywatelskiej ARTinACTIONforUKRAINE nie jest przypadkowy – w kontekście obchodów jubileuszu 25-lecia odzyskania niepodległości w Polsce (4 czerwca 2014) – akcja ma być gestem wsparcia woli Ukraińców do wprowadzenia demokratycznych zmian w swoim kraju, a dla nas jest szansą na lepsze poznanie naszych sąsiadów, która otwiera możliwość nawiązania z nimi nowych przyjacielskich kontaktów.

Program Akcji:

  •  „czytanie poezji ukraińskiej”, happening poetycki pod pomnikiem Adama Mickiewicza (sobota i niedziela,15.00-18.00)
  • „Poezja – przestrzeń wolności?”, spotkanie z poetami, Teatr 38 Klubu Pod Jaszczurami (sobota, 18.30-20.30)
  • „Inne oblicza EuroMajdanu”, seans filmowy, Teatr 38 Klubu Pod Jaszczurami (niedziela, 18.30-20.30)
  • „ARTinACTIONforUKRAINE”, koncert, Klub Pod Jaszczurami (niedziela, 21.00-23.00)

Organizator Akcji: Fundacja Europejskie Centrum Ziemi

Partnerzy Akcji: Fundacja Otwarty Dialog, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Villą Decius w Krakowie, Muzeum Archeologiczne, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Kraków Miasto Literatury UNESCO, Scena 21, , Klub Pod Jaszczurami, Restauracja Ukraińska, firma Obołon, Stowarzyszenie „Teraz dzieci”.

Patron medialny: Radio Kraków, Kulturatka.

Więcej informacji: facebook: Art in Action for Ukraine oraz  www.centrumziemi.eu.

Wpisz szukaną frazę: