fbpx
Udało się! 15 listopada 2015 roku z ogromnym sukcesem zakończyła się kampania crowdfundingowa "Kacper Ryx i król żebraków" na Wspieram.to. Organizatorzy nie tylko zebrali pieniądze na powstanie samej gry planszowej, ale również przekroczyli dwa progi dodatkowe, zbierając prawie 40 tysięcy złotych z zaplanowanych 30. Dzięki wielkiemu zainteresowaniu fanów rozgrywka będzie jeszcze lepsza.

Cieszmy się, że jako Krakowskie Biuro Festiwalowe przyczyniliśmy się do tego sukcesu, od początku wspierając tę akcję jako główny partner i włączając ją do projektu Kraków Miasto Literatury. Podczas Festiwalu Conrada zorganizowaliśmy też grę miejską, której uczestnicy odwiedzali słynne krakowskie  karczmy,  aby  realizować  otrzymane  w  nich. Jesteśmy dumni tym bardziej, że była to nasza pierwsza akcja crowdfundingowa!

Grę wsparło prawie 400 osób, co świadczy o wielkim zainteresowaniu opowieścią o wojnach gangów w Krakowie i postacią Kacpra Ryxa, stworzoną przez Mariusza Wollnego, autora cyklu o XVI-wiecznym detektywie. Twórcy gry: Łukasz Wrona, Piotr Krzystek i Daniel Budacz odwrócili role. W tej dynamicznej i pełnej  emocji  planszówce  gracze  wcielają  się  w  role  hersztów  gangów,  którzy  stają  do  walki  o  władzę nad przestępczym półświatkiem renesansowego Krakowa i tytuł mitycznego Króla Żebraków. Gracze walczą między sobą, ale mają też wspólnego wroga, który nie spocznie, póki nie zakończy tej krwawej wojny. Postacią tą jest oczywiście Kacper Ryx, który tropi i piętnuje przestępstwa graczy, nieustannie krzyżując im szyki!

Zapraszamy na profil gry na Facebooku, gdzie znajdziecie się informacje o projekcie: www.facebook.com/krolzebrakow.

Wpisz szukaną frazę: