fbpx

Akcja Lato 2014 w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Nowohucka Biblioteka Publiczna opracowała  niezwykle atrakcyjny program dla swoich  czytelników, którzy będą  spędzać wakacje w mieście. W Bibliotece będzie można rozwijać zainteresowania artystyczne i literackie, poznawać historię Polski, bawić się w detektywów, śpiewać, grać w stare i nowe gry planszowe oraz gry towarzyskie, wysłuchać niezwykłych opowieści i spotkać się  z rówieśnikami.

W każdym tygodniu wakacji czekają na dzieci i młodzież atrakcje przygotowane przez poszczególne filie biblioteczne na terenie Nowej Huty. Oddział dla Dzieci Filii nr 4 proponuje udział w Tygodniu Muzycznym w dniach 7-11 lipca. Dzieci i młodzież z pomocą wolontariuszy – uczniów szkoły muzycznej i przy ich akompaniamencie będą śpiewać znane piosenki  turystyczne, przeboje Majki Jeżowskiej, zespołu Fasolki i utwory z dziecięcych programów telewizyjnych. Do dyspozycji śpiewających będzie profesjonalny sprzęt do karaoke. Uczestnicy poznają też  instrumenty muzyczne i podejmą próbę gry.

Tydzień Gier (30 czerwca-4lipca) rozgrywanych  na kartkach papieru, w plenerze, na planszach oraz popularne kalambury proponuje Filia nr 8. Zaś na Tydzień Gier Planszowych (25-29 sierpnia) zaprasza Biblioteka Główna. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji m.in.: Chińczyka, Warcaby, Eurobiznes. Zajęcia będą miały na celu popularyzację gier planszowych i towarzyskich, które są alternatywą dla gier komputerowych i pozwalają również miło spędzać czas w gronie rówieśników.

Zaproponowane przez Filię nr 1 zajęcia edukacyjne w formie gier i ćwiczeń językowych w Tygodniu Zabaw z Alfabetem w dniach 11-14 lipca nauczą logicznego myślenia, spostrzegawczości, kreatywności oraz wzbogacą słownictwo uczestników zajęć.

 Filia nr 9 zaprasza najmłodszych czytelników w dniach 14-18 lipca na Tydzień  z Muminkami. Będą to zajęcia opracowane na motywach popularnego cyklu o Muminkach. Dzieci poznają  rodzinę Muminków i dowiedzą się dlaczego nie należy gwizdać w teatrze, jak skomplikowaną rzeczą jest napisanie sztuki teatralnej oraz jakie niebezpieczeństwa wynikają z mieszkania w pobliżu góry ziejącej ogniem.

Tydzień z Historią Polski (14-18 lipca) dzieci w wieku szkolnym spędzą w Filii nr 6. Tematem przewodnim spotkań w bibliotece będzie historia niedźwiedzia Wojtka – kaprala 2. Korpusu Polskiego dowodzonego przez generała Andersa. Uczestnicy zajęć udadzą się też do Parku im. H. Jordana, gdzie stanęła figura Wojtka odlana z brązu.

Atrakcyjnie zapowiadają się zajęcia literackie, multimedialne, animacyjne oraz warsztaty plastyczne, których tematem przewodnim będzie wizerunek smoka w różnych kulturach. Będzie to Tydzień ze Smokami w Filii nr 2 (4-8 sierpnia).

W Tygodniu Zabaw Literackich w dniach 4-8 sierpnia w Filii nr 10 uczestnicy wakacyjnych zajęć zapoznają się z podstawowymi terminami dotyczącymi książki i biblioteki oraz nabędą umiejętność szybkiego kojarzenia tytułu z autorem. Ponadto zapoznają się z bieżącą ofertą księgozbioru biblioteki i nauczą się obsługiwać elektroniczny katalog.

Filia nr 3 zaprasza na Tydzień Plastyczny (14-18 lipca). Podczas zajęć dla dzieci w wieku 7-12 lat rozwijane będą zainteresowania czytelnicze, wyobraźnia oraz umiejętności manualne. Zaprezentowane zostaną  także wybrane techniki plastyczne.

Bardzo interesująco będą prowadzone zajęcia w dniach od 30 lipca do 1 sierpnia w Filii nr 7. Podczas spotkań pt. 25 Zagadek Detektywistycznych miłośnicy powieści detektywistycznych będą mogli wysłuchać przygód ulubionych bohaterów, rozwiązywać zagadki kryminalne oraz uczestniczyć w grach i zabawach logicznych rozwijających  pamięć,  spostrzegawczość i  kreatywność.

Biblioteka oferuje też bezpłatny dostęp do Internetu oraz edukacyjnych programów i gier komputerowych. W Kącikach Malucha na najmłodszych czytelników będą czekać gry, zabawki i materiały plastyczne.

Szczegółowy harmonogram imprez, godziny otwarcia bibliotek i dane teleadresowe placówek dostępne są na stronie www.biblioteka.krakow.pl

Ilość miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejszy kontakt z organizatorem imprezy.

Wpisz szukaną frazę: