Adam Zagajewski oprowadzi po Krakowie

W piątek (6 września) zapraszamy do księgarnio-kawiarni Bona przy ul. Kanoniczej 11 na pokaz specjalny filmu Widok Krakowa w reż. Magdaleny Piekorz. Początek projekcji o godz. 18.30. Wstęp wolny! Przypominamy, że w filmie Magdaleny Piekorz, po swoim Krakowie oprowadza jeden z najwybitniejszych współczesnych poetów, mieszkający w Krakowie, Adam Zagajewski. Pokaz filmu towarzyszy tegorocznej Nocy Poezji.

Partnerami polskiego odcinka serii City(W)rites – Widok Krakowa Magdaleny Piekorz są: Telewizja Polska SA oraz Instytut Książki, a realizację filmu wsparł Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego środkami pochodzącymi z programu Promocja czytelnictwa, których operatorem jest Instytut Książki.

Patronem medialnym filmu jest portal lubimyczytac.pl.

Polski odcinek serii City(W)rites powstał w ramach projektu Reading Małopolska. To wspierany ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 zestaw działań, w ramach którego Małopolska i jej stolica, Kraków, chcą komunikować swoje dziedzictwo literackie oraz włączyć się w budowanie sieci współpracy regionów kreatywnych w dziedzinie literatury.