fbpx

52 Book Challenge PL wychodzi z sieci. Startuje Poczytajże!

Za sprawą internetowej inicjatywy 52 Book Challenge PL 83 tysiące Polaków wyraziło wolę czytania w tym roku co najmniej jednej książki na tydzień. Za sprawą imprezy o nazwie Poczytajże! internetowa społeczność czytelników po raz pierwszy spotka się w realnym świecie, odwiedzając krakowską księgarnię Korporacji Ha!art i kawiarnie Bomba oraz Bunkier Cafe. Partnerami wydarzenia są Kraków Miasto Literatury UNESCO i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Trzydniowa impreza o nazwie Poczytajże!, która odbędzie się od 22 do 24 stycznia tego roku,to wspólna inicjatywa krakowskiej Korporacji Ha!art oraz twórcy internetowej akcji Przeczytam 52 książki w 2015 roku – krakowskiego dziennikarza i startupowca Marcina Gnata.

Krakusie, poczytajże z nami!

Podczas styczniowej imprezy wszyscy chętni będą mogli odwiedzić krakowską księgarnię Korporacji Ha!art (pl. Szczepański 3a, Bunkier Sztuki) by wspólnie zasiąść i poczytać książki. Każdemu spragnionemu nowych lektur czytelnikowi zaoferujemy za 1 grosz (!) książkę z katalogu wydawnictwa, które ma w swoim portfolio takich pisarzy, jak: Jan Krasnowolski, Marta Dzido, Marian Pankowski, Sylwia Chutnik czy Jerzy Franczak. Z kolei na hasło „52 książki” będzie można zakupić nowości wydawnicze Korporacji Ha!art z 40%-owym rabatem od cen okładkowych. Ponadto 100 pierwszych osób, które odwiedzą księgarnię Korporacji Ha!art  będzie mogło odebrać kupon na zniżkę na kawę i zaczytać się na dobre w lokującej się przy Plantach Bunkier Cafe oraz zakupić książki Korporacji Ha!art ze zniżką na kawę w Bombie na placu Szczepańskim.

Bombowa Seria Czytań

W ramach akcji Poczytajże! w czwartek 22 stycznia o 20:00 w klubie Bomba na placu Szczepańskim zorganizowana zostanie Seria Czytań, podczas której fragmenty najnowszych utworów przeczytają krakowscy pisarze Korporacji Ha!art: Sławomir Shuty, Joanna Dziwak, Soren Gauger, Łukasz Podgórni i Piotr Marecki. Zaś w piątek i sobotę (23–24 stycznia) podczas półgodzinnych setów organizowanych w księgarni Ha!art będzie można posłuchać czytających na głos: Tomasza Charnasa, redaktora dzieł Mariana Pankowskiego, Jana Bińczyckiego, który przeczyta fragmenty twórczości Jana Krasnowolskiego oraz organizatorów akcji – Eweliny Sasin i Marcina Gnata, czytających fragmenty utworów, po które aktualnie sięgnęli.


Organizatorami akcji Poczytajże!
Korporacja Ha!art i 52 Book Challenge PL,

Partner: Bomba Na Placu, Bunkier Cafe, Kraków Miasto Literatury UNESCO,

Patronat: Instytut Książki, Krakowskie Biuro Festiwalowe

Patronat medialny: Radio Krk FM, Dziennik Polski, Rita Baum, Fragile, Hipsterski Maoizm.

Na pohybel statystyce

Wyzwanie Przeczytam 52 książki w 2015 roku, motywuje internautów do regularnego czytania przez cały rok. Akcja wystartowała w ostatnich dniach grudnia 2014 roku, w bardzo krótkim czasie stając się najpopularniejszym wydarzeniem tego typu w polskojęzycznej społeczności internetowego serwisu Facebook. Dodając się do grona uczestników, internauci dzielą się swoimi postępami w czytaniu, publikując wrażenia oraz zdjęcia lektur w sieci, motywując się i inspirując wzajemnie do rozwoju. Organizator daje uczestnikom pełną dowolność co do grubości przeczytanych książek oraz ich typu. Obok literatury pięknej i książek naukowych równie mile widziane są powieści fantasy, science fiction czy nawet grubsze powieści graficzne.

Mark Zuckerberg „lubi to!”

Ciekawostkę stanowi fakt, że tydzień po uruchomieniu inicjatywy Przeczytam 52 książki w 2015, gdy zgromadziła ona już ponad 30 tysięcy uczestników, twórca Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił, że w 2015 roku zamierza czytać co najmniej jedną książkę na dwa tygodnie, zaś najbliższe 12 miesięcy obwołał „Rokiem książek na Facebooku” – „Year of Books”.

PROGRAM POCZYTAJŻE!

  • w dniach 22-24 stycznia od godz. 12:00 do 19:00 w księgarni Korporacji Ha!art (pl. Szczepański 3a, Bunkier Sztuki) Krakusie, poczytajże z nami! – wspólne czytanie i możliwość zakupu książki za miedziaka;
  • czwartek, 22 stycznia o godz. 20:00 w Bombie na Placu (pl. Szczepański 2/1) Seria Czytań, fragmenty utworów przeczytają: Sławomir Shuty, Joanna Dziwak, Soren Gauger, Łukasz Podgórni, Piotr Marecki, prowadzenie: Ewelina Sasin;
  • piątek, 23 stycznia o godz. 17:00 i 18:30 w księgarni Korporacji Ha!art (pl. Szczepański 3a, Bunkier Sztuki) Poczytajże mi! fragmenty książek przeczytają organizatorzy wydarzenia, Ewelina Sasin i Marcin Gnat;
  • sobota, 24 stycznia o godz. 15:00 i 16:30 w księgarni Korporacji Ha!art (pl. Szczepański 3a, Bunkier Sztuki) Poczytajże mi!fragmenty książek Jana Krasnowolskiego i Mariana Pankowskiego przeczytają redaktorzy Korporacji Ha!art, Jan Bińczycki i Tomasz Charnas;
  • Podczas akcji Poczytajże! na hasło: 52 książkimożliwość zakupu książek Korporacji Ha!art z 40-procentowym rabatem, 100 kuponów ze zniżką na kawę w Bunkier Cafe do odbioru w księgarni Korporacji Ha!art oraz rabat na zakup książek ze zniżką na kawę w Bombie.

Informacje na temat akcji można znaleźć na stronie www organizatora tutaj.

Wpisz szukaną frazę: