fbpx

„Supermoc książek. Poradnik upowszechniania czytania”. Premiera publikacji!

Edukacja literacka od najmłodszych lat jest podstawą rozwoju demokratycznych społeczeństw. To dlatego Kraków i Wrocław – Miasta Literatury i UNESCO, Fundacja Powszechnego Czytania, Fundacja Olgi Tokarczuk i Polska Izba Książki przygotowały wspólną publikację, która w dostępny, prosty i atrakcyjny wizualnie sposób nakreśli całościowo zagadnienie upowszechniania czytania. Już 22 kwietnia o 12:00 serdecznie zapraszamy na konferencję inaugurującą publikację „Supermoc książek. Poradnik upowszechniania czytania”.

Konferencja będzie transmitowana na żywo na Facebooku, na profilach wszystkich organizatorów: Kraków Miasto Literatury UNESCO, Wrocław Miasto Literatury, Fundacja Powszechnego Czytania, Fundacja Olgi Tokarczuk, Polska Izba Książki. Bibliotekarze, nauczyciele, działacze i politycy każdego szczebla władzy państwowej, biznesmeni-filantropi i aktywiści NGO – to głównie do nich kierujemy publikację „Supermoc książek. Poradnik upowszechniania czytania”!

W konferencji wezmą udział:

  • Maria Deskur – autorka publikacji, prezeska Fundacji Powszechnego Czytania
  • Jakub Mazur – Wiceprezydent Wrocławia
  • Robert Piaskowski – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury
  • Tomasz Makowski – dyrektor Biblioteki Narodowej
  • Izabela Błaszczyk – dyrektor KBF
  • Irek Grin – przewodniczący Rady Fundacji Olgi Tokarczuk, dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury
  • Sonia Draga – prezeska Polskiej Izby Książki

Spotkanie poprowadzi Anna Butrym.

Zapraszamy na wydarzenie i zachęcamy do zadawania pytań uczestnikom konferencji w komentarzach pod streamingiem transmisji!

Organizatorzy: KBF – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, Wrocławski Dom Literatury – operator programu Wrocław Miasto Literatury UNESCO, Fundacja Powszechnego Czytania, Fundacja Olgi Tokarczuk, Polska Izba Książki.

Wpisz szukaną frazę: