13 grudnia obchodzimy Dzień Księgarza

13 grudnia, w Dzień Księgarza prezydent Jacek Majchrowski wręczy odznakę Honoris Gratia.

Odznakę przyznawaną za zasługi dla miasta  otrzymała Księgarnia Muzyczna Kurant i Antykwariat Kamiński – dwa miejsca związane z muzyką, książką i Krakowem jako Miastem Literatury UNESCO. Miejsca te wpisują się w historyczny krajobraz miasta i jego dziedzictwo niematerialne, trwając pod swoimi adresami (w lokalach prywatnych) od wielu dekad, mimo zmieniających się mód, turystyfikacji i komercjalizacji.

Ceremonia odbyła się w Urzędzie Miasta Krakowa, a odznaczenia przyjęli: Maria Mirota-Cofur dla księgarni Kurant i Krystyna Kamińska-Samek oraz Grzegorz Małachowski dla Antykwariatu Kamiński.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim Księgarkom i Księgarzom oraz Antykwariuszom i Antykwariuszkom – nie tylko z Krakowa, choć ci przecież są nam szczególnie bliscy – życzymy nieustającego entuzjazmu do słowa pisanego, radości z lektury i ze swojej pracy oraz wiernych Czytelniczek i Czytelników.

Sobie zaś życzymy, aby zawsze nam było po drodze do miejsc, gdzie żyją książki!

Wpadajcie do księgarni i antykwariatów po dobre słowo i kupujcie kameralnie! Zwłaszcza, jeśli szukacie najlepszych prezentów dla bliskich pod choinkę >>> TUTAJ