Wspólne czytanie „Małpy w kąpieli” na zakończenie porannych spotkań z literaturą dla dzieci

To były rozczytane poranki! Codziennie od poniedziałku do piątku, między 19 marca a 21 kwietnia, na profilu Facebook Krakowa Miasta Literatury UNESCO ukazywał się nowy film w ramach cyklu „Czytanie na drugie śniadanie”. Wyjątkowe bajki, opowiadania i wiersze czytali autorzy i autorki literatury dla dzieci: pisarki i tłumacze, ale też ilustratorzy i autorzy komiksów, którzy przygotowali dla nas niespodzianki wizualne. Na zakończenie akcji dołączyli do nich czytelnicy i czytelniczki, także ci najmłodsi. Wystąpili w 44., ostatnim odcinku naszego cyklu i wspólnie przeczytali wiersz Aleksandra Fredry.

33 autorów i autorek, 23 wydawnictwa, które publikują książki dla dzieci, a także 44 filmy o łącznej długości 330 minut i 6 sekund – tak w liczbach przedstawia się nasz cykl „Czytanie na drugie śniadanie”. Przez ostatnie 9 tygodni serwowaliśmy najmłodszym porcję dobrej literatury, która uczyła, bawiła i przepędzała nudę podczas długich kwarantannowych dni. Codziennie od poniedziałku do piątku o 9.30 zapraszaliśmy do wspólnego spędzenia czasu przy bajce czytanej przez znane postaci kultury – i nie tylko. Dołączył do nas również Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, a na finał cyklu 11 czytelników i czytelniczek, którzy zgłosili się do naszego „zadania domowego”, wspólnie przeczytali wiersz „Małpa w kąpieli” Aleksandra Fredry. Zobaczcie!

Dziękujemy wszystkim autorom i autorkom, którzy przeczytali dla nas fragmenty lub całości swoich książek. Niech zechcą je przyjąć: Marek Bieńczyk, Sylwia Chutnik, Łukasz Dębski, Jacek Frąś, Marta Guzowska, Anna Janko, Grzegorz Kasdepke, Anna Kaszuba-Dębska, Melania Kapelusz, Marta Kisiel-Małecka, Rafał Kosik, Dorota Lipińska, Łukasz Małecki, Mikołaj Marcela, Magdalena Miecznicka, Joanna Olech, Marcin Podolec, Maja Porczyńska-Szarapa, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Barbara Sadurska, Tomasz Samojlik, Piotr Socha, Dorota Sumińska, Małgorzata Swędrowska, Anna Taraska, Agnieszka Taborska, Agnieszka Tyszka, Marcin Wicha, Wojciech Widłak, Maciej Wojtyszko i Agnieszka Wolny-Hamkało.

Dziękujemy też wydawcom, którzy publikują książki dla dzieci i młodzieży – bez Was nie byłoby tylu inspirujących, mądrych czytanek! W naszym cyklu sięgnęliśmy po książki opublikowane przez wydawnictwa: Bosz, Chmurrra Burrra, Debit, Dwie Siostry, Egmont, Ezop, Format, Grupa MDM, Hokus Pokus, Kultura Gniewu, Media Rodzina, Nasza Księgarnia, Powergraph, Prószyński i S-ka, Świat Książki, Tadam, Twój Styl, Urząd Miasta Hajnówka, Wilga, Wydawnictwo Literackie, Wytwórnia, Znak Emotikon i Zwierciadło.

Cykl filmów „Czytanie na drugie śniadanie” zorganizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO dobiegł końca, ale po wszystkie czytanki możecie sięgnąć w każdej chwili. Najmłodsi odbiorcy literatury i ich opiekunowie zaspokoją czytelniczy głód sięgając po filmy zamieszczone na naszym profilu Facebook lub na kanale YouTube KBF. Czeka na Was ponad 5 godzin czytanek, z którymi nie tylko poranki zmienią się w fantastyczne przygody!

DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI!