Weekend z reporterami Dużego Formatu

Razem z dziennikarzami Dużego Formatu po raz drugi przygotowaliśmy dla Was intensywny, dwudniowy kurs, który poprowadzą doświadczeni i nagradzani reporterzy: Konrad Oprzędek, Anna Śmigulec i Renata Radłowska.

Kurs składa się z 6 bloków tematycznych – łącznie czeka Was blisko 10 godzin zajęć, w trakcie których prowadzący umiejętnie połączą teorię z praktyką. Posłuchacie o doświadczeniach nagradzanych reporterów, poznacie tajniki ich warsztatu, będziecie analizowali wybrane teksty, a także pisali własne pod okiem prowadzących.

Weekend z reporterami Dużego Formatu jest powtórzeniem zajęć ubiegłorocznych.

Program zajęć:

DZIEŃ 1

zajęcia 1:
Czym jest reportaż? Skąd się biorą tematy? Co jest tematem na reportaż?
prowadzenie: Anna Śmigulec, godz. 10.00-11.30

zajęcia 2:
Jak rozmawiać z bohaterem? Jak długo, jak zacząć, jak zbudować zaufanie
prowadzenie: Renata Radłowska, godz. 12.00-13.30

zajęcia 3:
Jak przekuć nudę w coś, co ciekawi, czyli o tematach, na które nikt inny nie wpadnie
prowadzenie: Konrad Oprzędek, godz. 14.30-16.00

DZIEŃ 2

zajęcia 1:
Jak pisać? Jak budować historię, jakim językiem, jakimi zabiegami literackimi – omawiamy na przykładach. Ponadto: jakie trudności mogą zniechęcić reportera i jak sobie z nimi radzić
prowadzenie: Anna Śmigulec, godz. 10.00-11.30

zajęcia 2: