fbpx

Warsztaty z Dominiką Słowik – w ramach projektu O_KAZ

Miasto Literatury UNESCO zaprasza na trzy warsztaty pisania związane z projektem O-KAZ Literatura o Kazimierzu. Trzech pisarzy napisało swoje literackie portrety Kazimierza i teraz poprowadzi warsztaty, żebyście wy też mogli sportretować tą niezwykłą dzielnicę Krakowa, ale nie tylko – każdy z trzech warsztatów będzie pełen wskazówek pisarskich, które można zastosować w pisaniu w ogóle.

Dominika Słowik, Łukasz Orbitowski i Weronika Murek odsłonią przed wami swój warsztat pisarza i podzielą się wiedzą, doświadczeniem i pomysłami. Warsztaty będą praktyczne – na każdym z nich czeka was dużo pisania! Warsztaty są dla wszystkich, którzy chcą pisać, niezależnie od doświadczenia, wieku czy pisanego gatunku.

Nad warsztatami merytorycznie czuwa Maria Kula – redaktorka prowadząca warsztaty, kursy pisania i Szkołę Pisania Powieści.


Pierwszy z cyklu warsztatów w projekcie O_KAZ poprowadzi Dominika Słowik, młoda pisarka z dużym doświadczeniem i pisarską wiedzą.

Jej opowiadanie w projekcie to zaskakująca opowieść, gdzie w znanych nam miejscach dzieją się rzeczy co najmniej dziwne. Pisarka rozłoży swoje opowiadanie na cztery składniki i pokaże wam jak to się robi, żebyście też mogli napisać swoje niesamowite opowiadania o Kazimierzu. Co nie oznacza, że umiejętności zdobytych na warsztacie nie możecie wykorzystać gdzie indziej, to bardzo praktyczne warsztatowe wskazówki i umiejętności, które przydadzą się każdemu adeptowi pisarstwa w bardzo różnych gatunkach.

Warsztat potrwa cztery godziny i pisarka wprowadzi Was w cztery tematy – teoretycznie i praktycznie, bo całą wiedzę od razu będziecie wykorzystywać w pisanych podczas warsztatu fragmentach.

  • Narrator, który nie jest mną. Kto powiedział, że masz być narrator pierwszoosobowy musi być Tobą? Dowiedz się jak szukać narratora i znajdź swojego.
  • Bohaterowie epizodyczni – skąd brać na nich pomysły i jak to zrobić, żeby byli zapamiętywalni, ale nie zagarniali dla siebie fabuły.
  • Jak połączyć realizm z fantastyką czyli napisać tekst mocno osadzony w realiach i jednocześnie z elementami magicznymi, którymi nikt się nie dziwi. Po co się to robi, jak to wymyślić i razem połączyć.
  • Jak wprowadzić napięcie do tekstu, które spowoduje, że twój czytelnik nie będzie chciała przestać czytać.

 

fot. Wojciech Karliński

fot. Wojciech Karliński

 

Żeby wziąć udział w warsztacie nie trzeba mieć żadnego doświadczenia pisarskiego, zajęcia są dla wszystkich.

Warsztat zacznie się wcześniej niż myślisz, bo z chwilą zapisu dostaniesz maila z zadaniem od Dominik Słowik do wykonania!

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.pisz.miastoliteratury.pl

Wpisz szukaną frazę: