(Ty)Dzień Dziecka z Teatrem Groteska

W Krakowie Dzień Dziecka trwa cały tydzień! Między 1 a 5 czerwca o godz. 18.00 na profilach Krakowa Miasta Literatury UNESCO i Teatru Groteska zagoszczą wyjątkowe czytanki z udziałem aktorów. A już w poniedziałek 1 czerwca o godz. 11.00 zapraszamy do Głównej Księgarni Naukowej, gdzie Lech Walicki jako Czarny Kot przedstawi wyjątkowe interpretacje wierszy Ludwika Jerzego Kerna o Waszych… ukochanych kotach.

Przed nami pierwsze od długiego czasu spotkanie na żywo z udziałem publiczności i to wyjątkowo dla nas ważnej – bo dziecięcej. W Dniu Dziecka, 1 czerwca o godz. 11.00, zapraszamy dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami do Głównej Księgarni Naukowej, gdzie Lech Walicki jako Czarny Kot interpretować będzie „kocie” wiersze Ludwika Jerzego Kerna. W drugiej części spotkania wspólnie narysujemy kociego bohatera, a uczestnicy i uczestniczki otrzymają słodkie niespodzianki. Ponieważ dbamy o Wasze zdrowie, na spotkanie obowiązują wcześniejsze zapisy. Chętnych prosimy o wysłanie maila ze zgłoszeniem na adres: kontakt@miastoliteratury.pl. Liczba uczestników jest ograniczona.

Długo wyczekiwany i zawsze zbyt szybko kończący się Dzień Dziecka postanowiliśmy w tym roku wydłużyć, jak tylko się da. Dlatego na profilach Facebook Krakowa Miasta Literatury UNESCO i Teatru Groteska to wyjątkowe święto potrwa cały tydzień! Codziennie od poniedziałku do piątku (1-5 czerwca) o godz. 18.00 zapraszamy dzieci w wieku 3-8 lat na wyjątkowe spotkania z aktorami Teatru Groteska, którzy prezentować będą najzabawniejsze wiersze i opowieści. (Ty)Dzień Dziecka ubarwią: Jakub Popławski jako Pan Impresario, Krzysztof Grygier jako Czarnoksiężnik, Bartłomiej Olszewski jako Szerszeń i Olga Przeklasa jako Nowa Pani. Interpretacje aktorskie (bez udziału publiczności) będą rejestrowane w tak dobrze znanych miłośnikom książek miejscach, jak De Revolutionibus Books&Cafe, Księgarnia Pod Globusem, Książkoteka i Cafe NOWA Księgarnia, a następnie codziennie o godz. 18.00 udostępniane na profilach społecznościowych KMLU i Teatru Groteska.

Organizatorzy akcji: Teatr Groteska i Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO

Partner akcji: Kids in Kraków

Program czytanek:

• poniedziałek (1 czerwca), godz. 11.00, Główna Księgarnia Naukowa (ul. Podwale 6)
    Lech Walicki jako Czarny Kot ze spektaklu Mistrz i Małgorzata Teatru Groteska. Spotkanie na żywo i wspólne rysowanie
    Czyta: wybrane wiersze Ludwika Jerzego Kerna
    Zapisy: kontakt@miastoliteratury.pl
    Emisja nagrania z wydarzenia o godz. 18.00 na profilach Facebook KMLU i Teatru Groteska
  • wtorek (2 czerwca), godz. 18.00, premiera online na profilach Facebook KMLU i Teatru Groteska
    Jakub Popławski
    jako Impresario ze spektaklu Kto pocieszy pechowego Nosorożca Teatru Groteska
    Czyta: