Spacer literacki szlakiem Tadeusza Boya-Żeleńskiego

25 sierpnia (sobota), godz. 17:00

Tadeusz Boy-Żeleński swoje lata studenckie spędził w Krakowie, studiując medycynę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszkał wraz z rodziną w kamienicy przy ulicy św. Sebastiana 10 (obecnie to nr 12), gdzie ojciec Tadeusza spotykał się z przyjaciółmi i prowadził debaty polityczne, którym przysłuchiwał się sam Tadeusz. Wykształcony w Collegium Medicum, Boy-Żeleński propagował świadome macierzyństwo, antykoncepcję oraz edukację seksualną. Pracował w szpitalu dziecięcym im. św. Ludwika przy ulicy Strzeleckiej i często bywał w Jamie Michalika przy ulicy Floriańskiej. W czasie sierpniowego spaceru literackiego uczestnicy będą mieli możliwość podążenia śladami mistrza polskiego przekładu i odwiedzenia miejsc ważnych dla niego.

Udział w literackich spacerach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Wszystkich chętnych prosimy o wysłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: spacery@miastoliteratury.pl. Liczba uczestników jest ograniczona.