Nowości z Krakowa na stronie Miasta Literatury UNESCO

Tyle nam się tu, w Krakowie, wydaje, że czasem trudno nadążyć. Dlatego stworzyliśmy narzędzie, które za was śledzić będzie najciekawsze nowości wydawnicze z jedynego Miasta Literatury UNESCO w Polsce.

Kraków jest stolicą polskiego przemysłu wydawniczego. Miasto słynie ze swoich wydawnictw, zarówno największych w kraju, wydających najlepszą literaturę i najbardziej topowych autorów, jak i mniejszych, ale niezwykle ciekawych, mogących się pochwalić piękną oprawą graficzną i najwyższą jakością wykonania swoich książek.  Co miesiąc publikuje się tu dziesiątki, jeśli nie setki wartych uwagi pozycji.

„Panika” Laurena Olivera, „Skok w dal” Jerzego Kronholda, „Zawsze nie ma nigdy” Jerzego Pilcha, „Sekret Zegarmistrza” Renaty Kosin, czy „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Dzięki współpracy z Lubimy Czytać, największym portalem o książkach w Polsce, od niedawna na stronie głównej KML UNESCO znajdziecie najbardziej warte polecenia książki z Krakowa. Prezentowane na stronie tytuły wybierane są losowo za pomocą tajemniczego algorytmu, którego działania sami nie rozumiemy, spośród książek wydanych w ostatnich miesiącach przez krakowskie wydawnictwa.

Życzymy przyjemnej lektury!