Laboratorium reportażu z Marcinem Kąckim w ramach Festwalu Non-Fiction

7 lipca, godz. 10-15

Ilość miejsc: 12

Zajęcia bezpłatne. Zapisy ruszają 26 czerwca!

Zapraszamy na zajęcia z Marcinem Kąckim,  reporterem o wieloletnim doświadczeniu. Warsztat będzie miał kształt laboratorium – uczestnicy razem z prowadzącym zanalizują szczegółowo swoje teksty. Warsztaty odbywają się w ramach 3. Edycji Festiwalu NON-FICTION i programu Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO.

Reporter na przykładzie przyniesionych tekstów (zadanie pisarskie trafi do zapisanych uczestników drogą mailową) omówi najważniejsze reporterskie zagadnienia:

• Jak wybrać temat?
  • Jak pisać o tym, co ważne, więc często tabu?
  • Jak rozmawiać z bohaterami?
  • Jak przelać na papier historię, która jest trudna i wymyka się słowom?
  • Jak wreszcie nie oceniać i zostać obiektywnym nawet kiedy temat porusza Cię do głębi?

Zanalizuje także konstrukcję oraz styl tekstów, a także pokaże jak i co można poprawić. To będą praktyczne zajęcia, bo na żywym organizmie, czyli swoim tekście dowiesz się, co możesz robić inaczej, jak pisać lepiej i jak sprawić, żeby twoje teksty trafiły na wyższy poziom.

Zajęcia otwarte są dla wszystkich, zarówno początkujących, jak i piszących od jakiegoś czasu, bo w reporterskim fachu zawsze można się czegoś nauczyć, zwłaszcza od najlepszych!

Więcej na www.pisz.miastoliteratury.pl