Krakowski Kiermasz Książki – edycja wakacyjna

Wakacje w pełni, za nami pierwsze wyjazdy, ale na wielu z nas wciąż jeszcze czekają beztroskie i ciepłe, urlopowe dni. Czas uzupełnić zapasy książek na drugą połowę lata! Kraków Miasto Literatury UNESCO zaprasza 10 i 11 sierpnia na kolejną w tym roku edycję Krakowskiego Kiermaszu Książki na placu św. Marii Magdaleny. W programie jak zawsze warsztaty i animacje dla najmłodszych, leżakowanie z dobrą kawą, a przede wszystkim – mnóstwo książek!

Jedenastu wystawców zaprezentuje swoje zbiory podczas sierpniowej edycji Krakowskiego Kiermaszu Książki. Antykwariat Abecadło, Biblioteka Domowa, PiBook, Świat w Tunelu, Suszek i 451 stopni, Szafa Pełna Książek, anglojęzyczna American Bookstore, księgarnia komiksowa Fankomiks oraz pozostali zaproszeni krakowscy antykwariusze i bukiniści zaoferują szeroki wybór poezji i klasyki światowej literatury, albumów i książek historycznych, kolekcjonerskich wydań magazynów i komiksów, winyli, pocztówek i fotografii, w tym pozycje często niedostępne w szerokim obiegu.

Przez cały weekend w strefie warsztatowej na placu św. Marii Magdaleny odbywać się będą wydarzenia towarzyszące – w sobotę 10 sierpnia w godz. 14.00–16.00 zapraszamy na wystawę starych map i przewodników po Krakowie, a w niedzielę 11 sierpnia odbędą się animacje i zabawy dla dzieci (od godz. 12.00), a także otwarte warsztaty tradycyjnego drukarstwa prowadzone przez Tadeusza Grajpela, pasjonata i znawcę dziejów „czarnej sztuki” w Polsce, twórcę Pracowni Badań i Edukacji Historycznej w Końskiem (woj. świętokrzyskie). Warsztaty potrwają od godz. 12.00 do 20.00.

Czas spędzony na kiermaszu umilą kawa z rowerowej kawiarni oraz lody z mobilnej rikszy Lodożerców. Zapraszamy też do specjalnego kącika dziecięcego, który przygotuje księgarnia Szafa Pełna Książek.

Na kiermasz zapraszamy 10 i 11 sierpnia w godz. 10.00–20.00. Wydarzenie jest częścią wiosenno-letniego cyklu realizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe w ramach strategii wspierania środowisk antykwariuszy i bukinistów krakowskich wpisanej w program Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Organizatorzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO

Patroni medialni: Radio Kraków, miesięcznik „Karnet”, dwutygodnik „Kraków.pl”, portal Krakow.pl

Projekt realizowany przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja czytelnictwa.