Krakowski Kiermasz Książki – edycja wakacyjna

Wakacje za pasem – czas wybrać lektury na letnie wędrówki! Inspiracji chętnie dostarczą krakowscy antykwariusze i bukiniści, którzy w weekend 6 i 7 lipca w godz. 10.00-20.00 ponownie wystawią się na malowniczym placu św. Marii Magdaleny w ciągu ul. Grodzkiej w Krakowie. Nie zabraknie spotkań, animacji i warsztatów dla najmłodszych. Zapraszamy!

W ramach pierwszej wakacyjnej edycji Krakowskiego Kiermaszu Książki zaprezentują się antykwariaty: Abecadło, Biblioteka Domowa, PiBook, Świat w Tunelu, Suszek i 451 stopni, Szafa Pełna Książek, anglojęzyczna American Bookstore, księgarnia komiksowa Fankomiks, a także inni krakowscy antykwariusze i bukiniści. Na ich stoiskach znajdziemy poezję, klasykę prozy światowej, książki i albumy historyczne, archiwalne magazyny i komiksy, płyty winylowe, pocztówki i fotografie, w tym druki często unikatowe i niedostępne w regularnym obiegu.

Na najmłodszych uczestników i uczestniczki Kiermaszu czekają liczne atrakcje i animacje, w tym warsztaty rysowania komiksów, warsztaty ilustratorskie, podczas których będzie można przygotować własny notes, a także kolejne spotkania z cyklu „Wiersze do kolorowania” z udziałem dr Wandy Matras.

Czas spędzony na kiermaszu umilą kawa oraz lody z mobilnej rikszy Lodożerców. Przez cały czas trwania kiermaszu zapraszamy też do specjalnego kącika dziecięcego, jaki przygotowała księgarnia Szafa Pełna Książek.

Na kiermasz zapraszamy w dniach 6 i 7 lipca w godz. 10.00-20.00. Wydarzenie jest częścią wiosenno-letniego cyklu realizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe w ramach wpisanej w program Kraków Miasto Literatury UNESCO strategii wspierania środowisk antykwariuszy i bukinistów krakowskich.

Krakowski Kiermasz Książki
6-7 lipca 2019
Godz. 10.00-20.00

PROGRAM:

Sobota:

12.00 Animacje i zabawy dla dzieci

17.00 Wiersze do kolorowania – warsztaty czytelnicze dla dzieci

Zapraszamy wszystkie dzieci na warsztaty poświęcone rozwijaniu kompetencji czytelniczych. Warsztaty poprowadzą pedagog, dr Wanda Matras oraz autor „Wierszy do kolorowania”, Michał Zabłocki. Dzieci otrzymają kolorowanki, będące wizualnymi interpretacjami krótkich wierszy, a w trakcie spontanicznej akcji kolorowania odbędą otwierające wyobraźnię rozmowy z prowadzącymi i rówieśnikami.

Niedziela:

13.00 Warsztaty rysowania komiksów

Tworzenie sekwencyjnych historii z obrazków wcale nie musi być trudne! Zapraszamy na warsztaty, podczas których uczestnicy i uczestniczki przeleją na papier stworzone przez siebie historie. Wstęp wolny, brak ograniczeń wiekowych.

16.00 Warsztaty introligatorskie dla dzieci

W jaki sposób z niepowiązanych ze sobą kartek papieru powstaje książka? Zapraszamy na warsztaty, podczas których będzie można przygotować własny notes. Wstęp wolny, wiek: 5+, liczba miejsc ograniczona do ilości przygotowanych zestawów warsztatowych.
Prowadzenie: Łukasz Suszek

17.00 Wiersze do kolorowania – warsztaty czytelnicze dla dzieci

Warsztaty poświęcone rozwijaniu kompetencji czytelniczych – kontynuacja wydarzenia z 6 lipca.

Organizatorzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO
Patroni medialni: Radio Kraków, miesięcznik „Karnet”, dwutygodnik „Kraków.pl”, Krakow.pl
Projekt realizowany przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa”.