Kraków na spotkaniu Miast Literatury UNESCO!

Od 20 do 25 maja potrwa spotkanie wszystkich miast należących do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie literatury, podczas którego przedyskutowane zostaną najważniejsze plany i wyzwania na kolejny rok. Aż 46 delegatów z 28 miast będzie uczestniczyło w warsztatach i dyskusjach, by nawiązać szerszą współpracę międzynarodową. Spotkanie to jest też okazją dla każdego z miast do zaprezentowania swoich najlepszych praktyk: Kraków zaprezentuje projekt Centrum Literatury i Języka Planeta Lem oraz miejski program wsparcia dla księgarń. Reprezentująca KMLU Elżbieta Foltyniak poprowadzi również sesję dotyczącą międzynarodowych programów rezydencjalnych.

Miasta spotkają się w dwóch brytyjskich miastach: Norwich i Nottingham, które na kilka dni łączą siły, by stać się literackim centrum świata o nazwie „Nottwich”. W ubiegłych latach takie spotkania odbywały się również m.in. w Barcelonie czy Iowa City.

Miasta Literatury UNESCO pracują wspólnie na stworzeniem światowego partnerstwa i literackich połączeń między miastami i państwami. Każde z miast realizuje również swoje lokalne programy, angażując mieszkańców w dynamiczne życie literackie.

Więcej o miastach literatury: http://miastoliteratury.pl/projekty-miedzynarodowe/miasta-literatury-unesco/