Kraków Miasto Literatury UNESCO na Festiwalu City2Cities

Międzynarodowy Festiwal Literacki City2Cities odbywa się w Utrechcie w dniach 15-16 maja 2015. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Michel Houellebecq, Nick Cave, oraz dwa wybrane miasta – goście specjalni: Kraków i Paryż. Na dwóch wieczorach festiwalu, odbywających się w zabytkowym budynku poczty w Utrechcie, zaprezentowani zostaną liczni autorzy lokalni i międzynarodowi. Z czytelnikami spotka się m.in. Olga Tokarczuk (pisarka, eseistka, poetka i scenarzystka, zdobywczyni min. nagrody NIKE i Paszportu „Polityki”), Sławomir Shuty (pisarz, fotograf, artysta intermedialny, bliski współpracownik wydawnictwa Ha!art, zdobywca Paszportu „Polityki” oraz nagrody dla Krakowskiej Książki Miesiąca), Karol Lesman (tłumacz literatury polskiej na język holenderski, zdobywca nagrody Transatlantyk), Jo Govaerts (holenderska poetka oraz tłumaczka, badaczka dzieł Herberta i Szymborskiej). Goście przedstawią przemyślenia dotyczące swojej pracy oraz kulturalnego życia Krakowa – Miasta Literatury UNESCO. Zostanie wyświetlony film wyprodukowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe  „Widok Krakowa”, w którym Adam Zagajewski oprowadza po literackim Krakowie.