Konkurs na Czytelnika Roku Krakowa Miasta Literatury UNESCO!

Początek jest prosty – wystarczy odnaleźć kartę biblioteczną. Potem robi się trudniej. Trzeba pokonać sporo kilometrów na trasie dom – biblioteka. Dystans ten przemierza się zawsze z dużym obciążeniem, średnio dwie książki w jednej ręce. Wszystko to kilka razy w tygodniu przez cały rok, jeśli ktoś poważnie myśli o wygranej.

Są też przyjemności i to przyciąga uczestników tego konkursu – dziesiątki przeczytanych książek i nagrody.

Organizatorami i pomysłodawcami Konkursu Czytelnik Roku 2014/2015 są Urząd Miasta Krakowa, 4 miejskie biblioteki publiczne Krakowa (Krowoderska Biblioteka Publiczna, Nowohucka Biblioteka Publiczna, Podgórska Biblioteka Publiczna i Śródmiejska Biblioteka Publiczna) oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe operator programu Miasta Literatury UNESCO.

Konkurs ma charakter otwarty, a jego uczestnikami mogą być wszyscy użytkownicy miejskich bibliotek publicznych Krakowa. Dzięki zaangażowaniu pracowników wszystkich filii bibliotecznych w Krakowie konkurs cieszył się wielkim powodzeniem – kilkuset krakowian stanęło w szranki o tytuł Czytelnika Roku. Byli wśród nich tacy, dla których pożyczone książki były pierwszymi samodzielnie przeczytanymi w życiu, ale też starsi oraz znacznie starsi – niemal stuletni.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni w trzech grupach wiekowych. Laureaci w nagrodzie otrzymają karnet na atrakcyjne imprezy kulturalne organizowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz bilety wstępu do wybranych muzeów i teatrów krakowskich. Wyróżnienia dla swoich czytelników przygotowały równie krakowskie biblioteki.

Zwycięzców poznamy na uroczystej gali 16 maja w Centrum Kongresowym ICE. Uroczystość ta będzie towarzyszyła odbywającym się w tym czasie w Krakowie Festiwalowi Miłosza i Festiwalowi Literatury dla Dzieci oraz zakończy Tydzień Bibliotek 2015.

Wszyscy którzy chcą powalczyć o zwycięstwo w Konkursie na Czytelnika Roku wciąż mają na to szansę!

Oświadczenia o starcie w konkursie, które dostępne będą w bibliotekach, można składać do 30 kwietnia w dowolnej krakowskiej bibliotece miejskiej. Zapraszamy!