Już wkrótce warsztaty z Tomkiem Michniewiczem o tym, jak pisać o podróżach!

Już 26 maja kolejne warsztaty pisania poprowadzi Tomasz Michniewicz! Tradycyjnie jako pierwsi o zapisach dowiedzą się subskrybenci newslettera Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO. Zapisać możecie się na stronie www.pisz.miastoliteratury.pl scrollując w dół. Zachęcamy do zapisów i zapraszamy na warsztaty!

Tomek Michniewicz, dziennikarz, podróżnik i autor bestsellerowych książek podróżniczych podzieli się swoim doświadczeniem i opowie o podstawowych zasadach pisania o podróżach. Każdej z nich towarzyszyć będzie ćwiczenie, dzięki czemu uczestnicy na własnej skórze przekonają się na czym polega dobre pisanie podróżnicze.

W trakcie warsztatu dowiecie się co według Tomka w pisaniu o podróżach jest kluczowe:

• jaka jest różnica między podróżą a pisaniem o niej i że nawet najbardziej chaotyczna i spontaniczna podróż nie może być chaotycznie opowiedziana
  • dlaczego pisanie o emocjach jest takie ważne i jak sprawić, żeby przeżywał je czytelnik
  • twój tekst prowadzi donikąd? nauczysz się myślenia puentami!
  • jak budować bohaterów opowieści?
  • dlaczego detale są ważne i jak nimi operować, żeby czytelnik mógł poczuć się, jakby był w podróży razem z tobą?
  • jakim pisać stylem i jak wyrobić sobie dobry styl?

Możecie mieć pewność, że po warsztacie wasze pisanie o podróżach wskoczy na wyższy poziom i nigdy już nie napiszecie nudnej relacji z ciekawego miejsca.

Więcej informacji o warsztatach znajdziecie tutaj.