Fotografie widzą miasta w barwach słów

Jest w Znaku wodnym Josifa Brodskiego coś, co zmusza czytelnika do działania. Do porzucenia wybranego przez siebie miejsca. Zmusza do odbycia podróży – być może największej w życiu. Wszystko po to, aby zobaczyć – skoncentrować uwagę na jednym szczególe, który rozmywa się ciągle przez wzgląd na dobro rzeczy. Ta płynna zależność zmusza do odmiany. I prawie w każdym przypadku jest to zmiana na lepsze.

Zapraszamy na wystawę fotografii Fotografie widzą miasta w barwach słów – Wenecja Josifa Brodskiego. Zdjęcia – autorstwa Moniki Gromali – wykonane zostały podczas pobytu w Wenecji w lutym 2013 roku. Odwiedzający będą mogli zobaczyć nieznane zakątki miasta Tycjana i Tintoretta, a także skonfrontować je z miastem przedstawionym w Znaku Wodnym.  Każda z fotografii została opatrzona odpowiednim cytatem z eseju.

Wstęp: bezpłatny.

Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie (II piętro)

Data: 20 listopada – 20 grudnia 2013