Bezpłatne e-booki po raz trzeci z Czytaj KRK!

Nie będzie kolejek, towaru nie zabraknie i wszystko za darmo! Cuda, i to nie po raz pierwszy! 21 listopada startuje już trzecia w tym roku odsłona akcji Czytaj KRK!. Dzięki aplikacji mobilnej przeczytamy w Krakowie bezpłatnie 10 bestsellerowych e-booków. Tym razem na wirtualnej półce znajdziemy książki m.in. Szczepana Twardocha, Agaty Passent, Eltona Johna, Adama Zagajewskiego, Przemka Kossakowskiego czy Szymona Hołowni. Skanujcie i czytajcie!

W nadchodzące, listopadowe wieczory rozgrzeje nas mocna literatura i kawa, a wszystko za sprawą Czytaj KRK!. Kody QR umożliwiające bezpłatne wypożyczenie książek znajdziemy na stojakach ustawionych na stolikach krakowskich kawiarni i pubów. Tradycyjnie blisko 100 plakatów będzie dystrybuowanych w krakowskich bibliotekach oraz instytucjach kultury. Pełną listę lokalizacji znaleźć można na stronie www.qr.miastoliteratury.pl.

Do korzystania z aplikacji Czytaj KRK! wystarczy smartfon lub tablet wyposażony w system operacyjny Android lub iOS. Podobnie jak w poprzednich edycjach, pobrane e-booki będzie można czytać przez 30 dni. Czytaj KRK! to bezprecedensowe przedsięwzięcie realizowane wspólnie przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i Woblink, lidera wśród platform e-bookowych w kraju.

W ramach trzeciej edycji proponujemy następujące książki:

• Czy jesteś psychopatą – Jon Ronson (Wydawnictwo  Insignis)
  • B jak Bauhaus. Alfabet współczesności – Deyan Sudjic (Wydawnictwo Karakter)
  • Morfina – Szczepan Twardoch (Wydawnictwo Literackie)
  • Elton John. Miłość jest lekarstwem. O życiu, pomaganiu i stracie – Elton John (Wydawnictwo Sine Qua Non)
  • Kto to Pani zrobił? – Agata Passent (Wydawnictwo Wielka Litera)
  • Staś i Nel – Leszek Talko (Wydawnictwo Znak Emotikon)
  • Holyfood – Szymon Hołownia (Wydawnictwo Znak)
  • Asymetria – Adam Zagajewski (Wydawnictwo a5)
  • Bursztynowa dziewczyna. Anna Jantar we wspomnieniach – Mariola Pryzwan (Wydawnictwo Marginesy)
  • Na granicy zmysłów – Przemek Kossakowski (Wydawnictwo Otwarte)

Przypominamy, że czytelnicy spoza Krakowa, którzy nie są w stanie zeskanować kodów QR z dostępnych w mieście nośników, mogą dzięki aplikacji Czytaj KRK! czytać za darmo fragmenty wszystkich książek prezentowanych w tej edycji. Na stronie www.qr.miastoliteratury.pl można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące akcji oraz pełną listę dostępnych książek.

Czytaj KRK! jest rozwinięciem projektu realizowanego w 2013 r. pod nazwą Wirtualna Biblioteka Krakowa. Na przystankach komunikacji miejskiej w sześciu miastach Polski pojawiły się wówczas plakaty przypominające biblioteczki z książkami, umożliwiające po zeskanowaniu kodu QR pobranie darmowych fragmentów blisko 70 nowości i hitów wydawniczych. Bezprecedensowa akcja, mająca na celu promocję czytelnictwa z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, przyciągnęła uwagę największych ogólnopolskich mediów i czytelników, a darmowe fragmenty pobrano łącznie niemal 20 000 razy!

W trzeciej odsłonie akcji wzięli udział wydawcy: Insignis, Karakter, Sine Qua Non, Znak Emotikon, Znak, Marginesy, a5, Wielka Litera, Wydawnictwo Literackie i Wydawnictwo Otwarte.

Książki polecają patroni medialni: portal LubimyCzytać.pl, Radio Kraków i Dziennik Polski.