26 sierpnia – „Miasto przyszłości?” – Literacka Nowa Huta

Zapraszamy na kolejny spacer literacki, tym razem objazdowy po Nowej Hucie (koniecznie zabierzcie w podróż swoje bicykle). Miasto futurystyczne, miasto-palimpsest, miasto-utopia. Zwiedzimy Nową Hutę śladem fantastycznych, utopijnych kreacji literackich, a jednocześnie śladem jej wielopoziomowej struktury i historii. Przyjrzymy się kombinatowi, zajrzymy pod powierzchnię miasta, zbadamy zaskakującą wyobraźnię pisarzy i poetów. Czy to dlatego, że Nowa Huta została kiedyś sztucznie stworzona, czy też z innych względów – coś powoduje, że to „miasto obok Krakowa” wyjątkowo rozbudza fantazję i oczekiwania literatów. Przyjrzymy się temu zjawisku. Będzie o literaturze propagandowej i Leninie, będzie o kryminałach, będzie o fantastyce.

oprowadza: Łucja Malec-Kornajew

nowa-huta