fbpx

Aktywne czytanie. „Śnieżek i Węgielek. Podróż do gwiazd” w Bibliotece MOCAKu.

Zapraszamy dzieci w wieku 4–8 lat wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Śnieżek i węgielek. Podróż do gwiazd autorstwa Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Aleksandry Woldańskiej-Płocińskiej. Jest to pierwsza z serii książek opisujących podróże kota Śnieżka i psa Węgielka z Wydawnictwa Alegoria, które odbędzie się 2 czerwca w Bibliotece MOCAKu.

Podczas spotkania przygotujemy skafandry, wyruszymy w kosmiczną podróż i spróbujemy uchronić bibliotekę przed wchłonięciem przez czarną dziurę.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książkach możliwość przeżywania przygód.

Przemysław Wechterowicz – autor licznych książek dla dzieci, przetłumaczonych łącznie na 18 języków. Za Proszę mnie przytulić został uhonorowany Nagrodą Literacką Miasta Stołecznego Warszawy (2014). Opisał również przygody Śnieżka i Węgielka w oceanie oraz Amazonii.

Aleksandra Woldańska-Płocińska – ilustratorka książek, nie tylko dla dzieci. Mrówka wychodzi za mąż z jej grafikami w 2009 roku dostała tytuł Najpiękniejszej Książki Roku przyznawany przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. Dotychczas ukazało się kilka publikacji z ilusracjami artystki, w tym także jej autorskie prace: Pierwsze urodziny prosiaczka, Drugie urodziny prosiaczka, Co dwie brody, to nie jedna. Kompendium wiedzy o zaroście.

Wstęp 10 zł, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem biblioteka@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 36.

Jak co roku wszystkich mieszkańców i odwiedzających Kraków Miasto Literatury UNESCO zapraszamy serdecznie do świętowania Dnia Dziecka! Przygotowaliśmy dla Was kilka atrakcji, które umilą najmłodszym czytelnikom ich Dzień.

30 maja w Księgarni Pod Globusem, która organizuje trzeci już Maraton Czytania Bajek, podczas którego znani krakowianie przez cztery godziny (od 10:00 do 14:00) czytają dzieciom baśnie, wiersze i bajki, z przerwami na warsztaty plastyczne. Tym razem przeczytają dla Was także (z podziałem na role) Anna Zygmunt i Szymon Kloska z Krakowskiego Biura Festiwalowego. A na lekturę dla Was wybrali: „O żeglarzach Dżamblach” Edwarda Leara, „Śniadanie króla” A.A. Milne’a, „Cztery jędze” Małgorzaty Strzałkowskiej i „Maskaradę” Lotty Olsson. Ta para wystartuje o godz. 11.30. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Krakowskie księgarnie na medal” realizowanego przez Fundację Miasto Literatury. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Więcej na: https://www.facebook.com/events/1635326253209788/permalink/1657013807707699/

1 czerwca – w dniu premiery – pojawią się w naszym biurze jeszcze ciepłe książki Adama Wajraka. Wielka księga prawdziwych tropicieli  to nie lada gratka dla wszystkich ciekawskich tropicieli i żądnych przygód podróżników! Zaprzyjaźniony już z nami autor zabiera nas w Polskę: do lasów, na łąki i bagna, nad morze, rzeki i stawy, w góry, do Puszczy Białowieskiej, a także na ulice miast i miasteczek. Pokazuje nam, że wszędzie tam przy odrobinie wiedzy, cierpliwości i spostrzegawczości można zobaczyć fascynującą przyrodę. Wiosna, lato, jesień, zima – cztery części „Wielkiej księgi prawdziwych tropicieli” pełne są wskazówek, jak przeżyć wspaniałe, ekscytujące, a czasem mrożące krew w żyłach tropicielskie przygody. Naszych czytelników zachęcamy też do tropienia w Dniu Dziecka fanpage www.facebook.com/KrakowMiastoLiteraturyUNESCO/ będzie można zdobyć książki, a w drugiej połowie czerwca… porozmawiać w Krakowie z samym autorem! (niebawem zaprosimy Was na spotkanie).

2 czerwca zapraszamy na Spacer literacki szlakiem bohaterów literatury dziecięcej. To spacer dla dzieci i tych, którzy pamiętają jak to jest być dzieckiem. Przejdziemy przez Kraków śladami literatury dziecięcej. „Odkurzymy“ m.in. utwory Antoniny Domańskiej (autorki „Paziów króla Zygmunta“ czy „Historii żółtej ciżemki“) oraz Jadwigi Żylińskiej piszącej o alchemiku Sędziwoju, sięgniemy też do literatury współczesnej, m.in. Doroty Terakowskiej i Barbary Gawryluk. Przewodniczką po bajkowym Krakowie będzie Łucja Malec-Kornajew. Chętnych prosimy o wcześniejsze dokonanie rezerwacji pod adresem: spacery@miastoliteratury.pl. Udział w spacerze jest bezpłatny.

Z kolei w niedzielę 3 czerwca w ramach Dnia Otwartego Magistratu będzie można wziąć udział w Czytaniu na trawie. Tegoroczna edycja wydarzenia organizowana jest w klimacie nawiązującym do lat 20. i 30. XX wieku. Oprócz zwiedzania historycznego budynku będzie można wziąć udział w warsztatach, projekcjach filmowych, spektaklach i koncertach. Na miłośników literatury czekać będą książki do czytania na trawie, zostaną także zorganizowane seanse wspólnego czytania. Organizator: Urząd Miasta Krakowa. Krakowskie Biuro Festiwalowe jest partnerem tego wydarzenia.

Już w niedzielę 27 maja zapraszamy wszystkie rodziny do uczestnictwa w Święcie Rodziny Krakowskiej. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w Parku Jordana. Na Krakowian już po raz siódmy czeka mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.

Zapraszamy wszystkie krakowskie rodziny. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 19.00. W tym czasie każdy, kto odwiedzi Park Jordana nie będzie narzekał na nudę, ponieważ przygotowane atrakcje są zarówno dla najmłodszych, jak i najstarszych uczestników imprezy – zachęca Marzena Paszkot Pełnomocnik PMK ds. Rodziny, pomysłodawczyni i koordynatorka wydarzenia.

Podczas Święta Rodziny Krakowskiej odwiedzić będzie można jedną z siedmiu stref tematycznych –

Strefę Czytelnictwa, gdzie na Krakowian czekać będzie mnóstwo literackich atrakcji – będzie można m.in. stworzyć wspólnie historię rodzinną zamkniętą w książce lub wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych ilustratorów. Najmłodsi będą mogli posłuchać bajek napisanych przez najstarszych i wykonać do nich ilustracje oraz wziąć udział w konkursie komiksowym przygotowanym przez Stowarzyszenie Daleko Więcej.

Biblioteka Kraków zaprasza do świata komiksu, gdzie w trakcie warsztatów prowadzonych przez specjalistów i fanów komiksu będzie można zgłębić swoją wiedzę o jego powstawaniu. Z pracownikami Biblioteki będzie można porozmawiać o czytelniczych trendach i wydawniczych nowościach.

Teatr Groteska zaprasza na warsztaty teatralne, podczas których będzie można się zapoznać m.in. z animacją lalki, grą aktorską w masce, zadaniami aktorskimi, plastyką ruchu, emisją głosu. Warsztaty będą prowadzone przez aktorów Teatru Groteska.

Z kolei Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO organizuje dla czytelników znane wszystkim wydarzenie pn. Drugie Życie Książki (godz. 11:00-19:00), czyli wielką, bezpłatną akcję wymiany książek. Zachęcamy do przynoszenia książek i wymiany ich na inne tytuły. Zasady udziału w akcji są proste: wystarczy przynieść jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Ważne: tomy muszą być w dobrym stanie. Kto przyniesie wydawnictwa wydane przed 1995 rokiem, będzie mógł wymienić je tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tomów. Każda książka może znaleźć nowego właściciela! Szczegóły dot. akcji wraz z regulaminem znajdują się na stronie www.drugiezycieksiazki.pl

Wymianie książek będzie towarzyszyć też regał bookcrossingowy, który będzie stał na terenie pikniku przez cały dzień. Jeśli przeczytaliście książkę i chcecie podzielić się nią z innymi czytelnikami, wystarczy zostawić ją na półce w dowolnym momencie dnia – w zamian możecie zabrać jedną z tych zgromadzonych na półkach. Podzielmy się książkami, które już przeczytaliśmy!

W godzinach 11:00-13:00 podczas warsztatów z krakowskimi ilustratorami – Anitą Andrzejewską i Andrzejem Pilichowskim-Ragno będzie można stworzyć Drzewo genealogiczne. Stworzymy sporej wielkości instalację plenerową, przypominającą drzewo genealogiczne. Uczestnicy będą rekonstruować fikcyjny rodowód Smoka Wawelskiego, a na planszach w kształcie liści malować praszczurów Smoka – prapradziadów, prababcie etc. W ten sposób dzieci zapoznają się z ideą wyprowadzania rodowodu  i zrozumieją jego podobieństwo do konarów drzewa. Liście z podobiznami (i fikcyjnymi, wymyślonymi przez uczestników, imionami przodków) powieszone zostaną na „gałęziach” instalacji. Na pniu  zawiśnie główny bohater – Smok Wawelski.

Z kolei w godz. 13:00-16:00 Kraków Miasto Literatury UNESCO zaprasza na Rodzinne warsztaty tworzenia interaktywnych książek – Książka rodziny. Dlaczego interaktywnych? Bo będą się otwierać, przesuwać, będzie można w nich coś ukryć, a może nawet coś zbudować. Dlaczego własnych? Bo każda z nich opowiadać będzie historię niepowtarzalną, historię jednej, jedynej rodziny na świecie. Czy możliwe, żeby to była Wasza historia? Warsztaty poprowadzą Olga Błaszczyńska, Nina Kulik i Joanna Zbela.

Święto Rodziny Krakowskiej odbywa się w ramach gminnej kampanii „Kraków stawia na rodzinę!”. Celem kampanii jest promowanie wartości rodzinnych, zdrowego stylu życia oraz wzmocnienie pozytywnego modelu rodziny jako wielopokoleniowej instytucji, w której każdy, także najmłodszy jej członek, zajmuje ważne miejsce. Duży nacisk kładzie się na promowanie odpowiedzialnego rodzicielstwa. Patronat nad kampanią objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez dwutygodnik KRAKOW.PL, Fakt, Radio RMF, TVP Kraków oraz portale – LoveKrakow.pl, KRK.NEWS.PL i CzasDzieci.pl.

10 pracowitych weekendów, 16 prowadzących, blisko 100 godzin zajęć, 25 wykładów i warsztatów m.in. z Sylwią Chutnik, Mariuszem Czubajem i Anną Dziewit-Meller – tak przedstawia się w skrócie trzecia edycja Kursu Kreatywnego Pisania Powieści Miasta Literatury UNESCO. Z dumą prezentujemy efekt warsztatów, czyli Antologię, złożoną z fragmentów przyszłych powieści 12 absolwentów naszych zajęć trwających od września 2017 do stycznia 2018 roku.

 

Organizując trzecią edycję Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO, tym razem poświęconą prozie obyczajowej, przygotowaliśmy dla dwunastu uczestników intensywny plan zajęć przygotowujący ich do  wejścia na rynek wydawniczy. Podczas dziesięciu zjazdów weekendowych młodzi twórcy spotkali się m.in. z Anną Marchewką, Katarzyną Kubisiowską i Anną Rucińską-Barnaś. Oprócz wykładów z pisarzami, czekały na nich: rozmowy z psychologiem twórczości, zajęcia z ekspertką od prawa autorskiego, konsultacje z czołowymi redaktorami największych krakowskich wydawnictw, a także prezentacje z ekspertem od wystąpień publicznych. Do napisania prozy obyczajowej przygotował ich także prof. Bogdan de Barbaro, psychoterapeuta i ekspert psychologii rodzin, który opowiadał o sposobach dialogowania w rodzinie, rolach rodzinnych i motywach zachowań. Nie obyło się też bez ćwiczeń redaktorskich i wytężonej pracy pod okiem Filipa Modrzejewskiego, redaktora serii Archipelagi w wydawnictwie W.A.B., który od lat pracuje z czołowymi polskimi pisarzami. Dla grupy naszych kursantów stał się nieocenionym przewodnikiem po tworzeniu powieściowych perełek od pierwszego pomysłu do ostatniej kropki.

Sprawdzianem formy dla młodych pisarzy okazało się ostatnie zadanie – napisanie na podstawie nabytej wiedzy fragmentu powieści. Do przygotowanej przez nas Antologii trafiło dwanaście wyjątkowych historii, które można przeczytać na stronie Kursu (www.pisz.miastoliteratury.pl).

Na początku książki znalazły się trzy wyróżnione przez organizatorów fragmenty. Ministrant Radosława Jakubiaka to drapieżna proza niepozbawiona ironicznego poczucia humoru, nawiązująca do stylu noir, w konwencji której autor przygotowuje całą powieść. Ciocie, cioteczki i ciotuchny Joanny Mazur to dojrzała językowo, zabawna i wyrazista opowieść, która ponadto prezentuje jej biegłość w historii literatury i wróży  znakomitą karierę. Z kolei Nietoperz pod sufitem Agnieszki Migacz to zapowiedź cyklu młodzieżowych powieści przygodowych, w której uchyla rąbka tajemnicy przed czytelnikami Antologii i pozwala nam zajrzeć do świata nastolatków, na których spogląda z empatią i zrozumieniem.

Wszystkich absolwentów Kursu, których teksty trafiły do Antologii, gorąco polecamy uwadze zarówno czytelników, jak i wydawców. Jesteśmy przekonani, że powtórzą oni sukcesy naszego absolwenta pierwszej edycji Kursu – Ahsana Ridha Hassana – który ma na swym koncie współpracę z pięcioma wydawnictwami oraz największą w Polsce agencją literacką, BookLab. Jego wciągające książki – debiutancka Wieża (wyd. Novae Res), powieść fantasy Trupojad i dziewczyna (wyd. Genius Creations), przywołująca postać najsłynniejszego polskiego seryjnego mordercy, Karola Kota, powieść Nocny dzień (wyd. Czwarta Strona), a także opowiadania w zbiorach Eksplozje (wyd. Wielka Litera) i Fantazmaty. Tom 1 (wyd. Fantazmaty) – znalazły wiernych czytelników i udowodniły, że pisania można się nauczyć. Z kolei absolwentka tegorocznego kursu, Anna Januchta-Barańczyk debiutowała w kwietniowym numerze miesięcznika Znak. Wierzymy, że równie imponujące osiągnięcia czekają na absolwentów tegorocznej edycji. Zapraszamy do lektury!

Kurs, którego koncepcję merytoryczną opracowały Karolina Macios i Magdalena Zielińska – redaktorki z wieloletnim doświadczeniem wydawniczym – jest elementem programu wsparcia debiutów literackich w Krakowie Mieście Literatury UNESCO. Należy do niego także przyznawana corocznie Nagroda Conrada, mająca wyróżnić najlepszych debiutantów i ułatwić im drogę dalszej kariery, a także comiesięczne, weekendowe warsztaty pisania z prozaikami, dziennikarzami i reporterami organizowane w ramach cyklu Kursu Kreatywnego Pisania. Wiedzę młodych pisarzy uzupełniają również otwarte spotkania z redaktorami nabywającymi polską prozę dla największych wydawnictw w kraju, dyskusje z pisarzami czy cykl Re:debiut o pierwszych powieściach znanych autorów. Wszystkie te wydarzenia zapowiadają czwartą edycję Kursu Kreatywnego Pisania, która rozpocznie się już we wrześniu!

W sprawie Kursu Kreatywnego Pisania, propozycji wydawniczych oraz kontaktu z autorami, prosimy o kontakt z koordynatorką projektu, Oliwią Fryc (ofryc@biurofestiwalowe.pl).

Już niedługo rozpocznie się 7. Festiwal Miłosza!

Spotkania autorskie, wspólne czytanie wierszy, dyskusje i debaty – w dniach 7–10 czerwca Kraków, już po raz siódmy, stanie się światową stolicą poezji. Festiwal Miłosza 2018 będzie okazją do spotkania z wybitnymi polskimi twórcami, m.in.: Markiem Krystianem Emanuelem Baczewskim, Marzanną Bogumiłą Kielar, Marcinem Baranem i Urszulą Kozioł, a także gośćmi z zagranicy, wśród których znajdą się: Jane Hirshfield i Ron Padgett (USA), Eugenijus Ališanka (Litwa), Katja Gorečan (Słowenia), Maria Stiepanowa (Rosja) i Olvido García Valdés (Hiszpania). Dyrektorem artystycznym festiwalu jest poeta i krytyk literacki Krzysztof Siwczyk.

Czy chcesz:

Przekonać się na żywo, kim są sławni na całym świecie poeci?
Zobaczyć „od kuchni”, jak wygląda realizacja festiwalu poetyckiego?
Nabrać doświadczenia w organizacji spotkań, debat, koncertów, wystaw, projekcji filmowych i pasm edukacyjnych?

Dołącz do nas i zostań wolontariuszem Festiwalu Miłosza 2018!

Poszukujemy młodych, odpowiedzialnych, energicznych i kreatywnych ludzi, którzy wspólnie z nami będą chcieli współtworzyć zespół organizujący to niezwykłe święto literatury. Wolontariusze festiwalu będą uczestniczyć w pracach nad przygotowaniem i przebiegiem wydarzenia, opiekować się gośćmi festiwalowymi, obsługiwać centrum Festiwalowe i miejsca spotkań.

Brzmi interesująco? Ślij swoje CV na adres wolontariat@biurofestiwalowe.pl!

Oczekujemy od Ciebie:
zainteresowania Festiwalem – i entuzjazmu!
znajomości przynajmniej jednego języka obcego;
odpowiedzialnego, zorganizowanego podejścia do obowiązków wolontariusza.

POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Po wypełnieniu formularza załącz go jako plik wraz ze swoim CV, które prześlesz do dnia 25 maja 2018 r. na adres e-mail: wolontariat@biurofestiwalowe.pl

Czekamy na Ciebie!

26 maja (sobota), godz. 17:00

Zapraszamy na kolejny spacer literacki zakorzeniony już w naszym programie i ciągle popularny wśród zwiedzających literacki Kraków. W ramach szlaku Stanisława Wyspiańskiego przyjrzymy się literackiej odsłonie twórczości artysty. Poruszymy nie tyko tematy związane z jego dramatami i poematami, ale także projektowanymi przez niego książkami, które traktował jako całościowe dzieła, zwracając uwagę nie tylko na treść, ale także na formę wydania. Gdzie Wyspiański napisał Wesele? Jakie wydarzenia z życia stały się dla niego inspiracją do stworzenia dramatu Akropolis? Co doprowadzało do furii pracowników Drukarni Jagiellońskiej podczas współpracy z artystą? Dlaczego obecność pisarza na weselu Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny była poważnie zagrożona? Odpowiedzi na te wszystkie pytania postaramy się znaleźć podczas spaceru szlakiem Stanisława Wyspiańskiego, a poprowadzi go Agnieszka Konior.

Udział w literackich spacerach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Wszystkich chętnych prosimy o wysłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: spacery@miastoliteratury.pl. Liczba uczestników jest ograniczona, więc nie warto zwlekać!

W środę 23 maja odbędzie się krakowska premiera książki „Herbert. Biografia.” Andrzeja Franaszka. To monumentalna biografia Zbigniewa Herberta – niestrudzonego podróżnika, porywającego eseisty i genialnego poety. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 w HEVRE (ul. Meiselsa 18), poprowadzą je Anna Marchewka i Łukasz Wojtusik. Zapraszają Krakowskie Biuro Festiwalowe operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz Wydawnictwo ZNAK.

18 kwietnia w księgarniach ukazała się jedna z najbardziej oczekiwanych książek roku – biografia Zbigniewa Herberta autorstwa Andrzeja Franaszka.

W 2018, Roku Zbigniewa Herberta, w którym mija 20. rocznica śmierci Poety, po raz pierwszy możemy poznać pełną historię jego życia i twórczości. Andrzej Franaszek, autor wielokrotnie nagradzanej i znakomicie przyjętej w Polsce i na świecie biografii Czesława Miłosza, z pieczołowitością portretuje Zbigniewa Herberta. Nie pomija tematów trudnych czy kontrowersyjnych, głęboko wczytuje się w korespondencję i prywatne, dotąd nieznane notatki, by na nowo oświetlić twórczość Poety. Pogmatwane losy Herberta wpisuje w historyczną panoramę, co sprawia, że z niemal dwóch tysięcy stron wyłania się nie tylko pasjonująca wielowątkowa opowieść o jednym z najwybitniejszych polskich twórców dwudziestego wieku, ale i o epoce, która go kształtowała i inspirowała.

Andrzej Franaszek
„Herbert. Biografia”
Wydawnictwo ZNAK

 

Andrzej Franaszek (1971) – jest krytykiem literackim, wykładowcą Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego”. W roku 2011 opublikował książkę Miłosz. Biografia, za którą otrzymał Nagrodę Fundacji im. Kościelskich, Nagrodę im. Kazimierza Wyki, Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrodę Nike Czytelników „Gazety Wyborczej”. Jest także autorem prac Ciemne źródło. Esej o cierpieniu w twórczości Zbigniewa Herberta oraz Przepustka z piekła. 44 szkice o literaturze i przygodach duszy.

Wczoraj Kraków zyskał nowy książkowy zakątek. Zainspirowane tradycją bukinistów nad Sekwaną, Stowarzyszenie Pełna Kultura wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym rozpoczeło stacjonarny kiermasz bukinistów na dachu pawilonu Powiśle 11 u stóp Wawelu. Wydarzenie potrwa do 30 września.

Uliczni antykwariusze, handlujący starymi i używanymi książkami – bukiniści to od lat stały element krajobrazu licznych europejskich miast. 216 paryskich stoisk nad Sekwaną, na których codziennie czeka na swoich szczęśliwych odkrywców 400 tys. książek zostało nawet wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO! W Krakowie bukinistów można spotkać w niedzielne poranki na Hali Targowej, a także w okolicach Dworca Głównego czy przejściu podziemnym przy DH „Jubilat”, dawniej także na Plantach czy Bulwarach Wiślanych. Stowarzyszenie Pełna Kultura – organizator m.in. Kiermaszu Bukinistów Śląskich w Katowicach wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym – operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCOpostanowiło powrócić do tych tradycji i wspólnie stworzyć w Krakowie nowe miejsce pierwszego kontaktu z książką.

Krakowscy Bukiniści nad Wisłą będą stać od 7 maja do 30 września na dachu Pawilonu Powiśle 11, przy popularnym przejściu łączącym ul. Powiśle i Stare Miasto z Bulwarami Wiślanymi i rzeźbą Smoka Wawelskiego. Ekspozycja jest  czynna codziennie od 11:00 do 20:00 za wyłączeniem dni niepogodnych. Wydarzenie w zamyśle ma uzupełniać Krakowski Kiermasz Książki – cykliczną imprezę literacką odbywającą się w wybrane weekendy sezonu wiosenno-letniego na Placu św. Marii Magdaleny, stanowiąc ofertę dla antykwariuszy nieposiadających stałych lokali użytkowych na prowadzenie działalności księgarskiej.

W szerokiej ofercie bukinistów znajdują się zarówno klasyka polskiej i światowej literatury, literatura naukowa i filozoficzna, albumy oraz wydawnictwa pamiątkowe związane z Krakowem. Organizatorzy planują liczne atrakcje towarzyszące, m.in. Noc Bukinistów, czytanie baśni dla dzieci, pokazowe lekcje językowe czy dyżury literackie. Informacje o planowanych wydarzeniach będą publikowane na bieżąco na stronie www.miastoliteratury.pl oraz na stronie wydarzenia na Facebooku.

Wydarzenie wpisuje się w realizowaną przez miasto strategię wspierania lokalnego rynku księgarsko-wydawniczego w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej na: www.miastoliteratury.pl

Przestrzeń magazynową na namioty bukinistów udostępniono dzięki życzliwości Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

Wpisz szukaną frazę: