Znamy zwycięzców programu Premiery KMLU kameralnie

Program cieszył się dużym zainteresowaniem, a jurorzy stanęli przed naprawdę trudnym wyborem. Po zamknięciu naboru i zakończeniu obrad komisji prezentujemy listę księgarń zakwalifikowanych do udziału w programie Premiery KMLU kameralnie.

Na krakowskich miłośników książkowych nowości czeka prawdziwa gratka – premierowe spotkania z pisarzami, tłumaczami, ilustratorami czy redaktorami poświęcone zarówno książkom objętym patronatem KMLU, jak i projektom wydawniczym wyróżnionym Nagrodą Krakowa Miasta Literatury UNESCO, które odbywać się będą od maja do grudnia 2022 roku. Szczególnie adekwatnymi lokalizacjami takich wydarzeń są krakowskie księgarnie kameralne; jak zaznacza Urszula Chwalba, kierowniczka Działu Literackiego KBF, „to miejsca z najlepszymi nowościami wydawniczymi, a przede wszystkim ważne dla czytelników i czytelniczek lokalne centra życia kulturalnego i ożywionej dyskusji literackiej, którą chcemy animować i rozwijać”.

Aby realizować ten cel i rozszerzać program wsparcia, które od lat oferujemy księgarniom, w kwietniu ogłosiliśmy program Premiery KMLU kameralnie. Po zakończeniu naboru komisja wyłoniła siedem zwycięskich księgarń, które w tym roku będą mogły zaprezentować premiery wydawnicze objęte patronatem KMLU oraz uhonorowane Nagrodą Krakowa Miasta Literatury UNESCO:

Bonobo Księgarnia i Kawiarnia Podróżnicza

Cafe NOWA Księgarnia

De Revolutionibus. Books & Café

Księgarnia Karakter

Księgarnia Pod Globusem

Księgarnia Spółdzielni Ogniwo

LOKATOR kawa & książki

Gratulujemy wszystkim księgarniom, które wkrótce będą mogły zaprezentować u siebie literackie nowości. Zachęcamy do śledzenia ich profili w mediach społecznościowych, by na bieżąco dowiadywać się o planowanych spotkaniach i innych organizowanych przez nie wydarzeniach.

Celem inicjatywy Premiery KMLU kameralnie jest promocja księgarń stacjonarnych znajdujących się na terenie Gminy Miejskiej Kraków poprzez organizację serii spotkań promocyjnych poświęconych książkom objętym patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO.