Zgłoś się! Ostatnie dni naboru na Kurs Pisania Powieści

Wrzesień rozpoczniemy siódmą edycją Kursu Pisania Powieści, opatrzoną hasłem Pamięć i pamięci. Zapraszamy wszystkie osoby, którym chodzi po głowie pomysł na powieść – będą mogły szlifować go pod okiem wybitnych polskich redaktorów. Nasz kurs to doskonała okazja do wspólnej pracy i wzajemnej inspiracji w gronie aspirujących powieściopisarek i powieściopisarzy oraz do poznania „od kuchni” świata literackiego i wydawniczego.

Nad postępami uczestniczek i uczestników będą czuwać dwaj mentorzy – Filip Modrzejewski, redaktor książek między innymi Mariusza Czubaja, Macieja Płazy, Zyty Rudzkiej, Aleksandry Zielińskiej i Janusza Rudnickiego, oraz Paweł Goźliński, redaktor naczelny wydawnictwa Agora, współzałożyciel Instytutu Reportażu.

Wśród prowadzących znaleźli się również: pisarka, reporterka i socjolożka Agata Romaniuk, Aleksandra Zbroja, autorka głośnej powieści Mireczek, Agnieszka Budnik, literaturoznawczyni odpowiadająca za podcast Raport z Literatury oraz Anna Rucińska, specjalistka w dziedzinie prawa autorskiego.

Weekendowe zjazdy będą odbywać się od początku września do końca stycznia, zaś jeden z październikowych zjazdów przypadnie na tegoroczną edycję Festiwalu Conrada. Będzie on doskonałą okazją do spotkań z pisarzami i wydawcami, a także wysłuchania wykładów mistrzowskich czołowych twórców i redaktorów, w tym Jana Gondowicza.

Tak jak w poprzednich latach owocem kursu będzie Antologia tekstów, która trafi do najbardziej uznanych wydawców w kraju. Zapraszamy do lektury antologii fragmentów tekstów uczestniczek i uczestników poprzedniej edycji, dostępnej na stronie http://pisz.miastoliteratury.pl/antologie/ Przeczytacie tam teksty, które przerodziły się w debiuty literackie – autorstwa m. in. Elżbiety Łapczyńskiej (zdobywczyni Nagrody Conrada za Bestiariusz Nowohucki), Joanny Łopusińskiej (autorki Śmierci i Małgorzaty oraz Zderzacza) Barbary Woźniak (nominowana do nagrody im. Witolda Gombrowicza za Niejedno), Marii Karpińskiej (zdobywczyni Nagrody Norwida za Żywopłoty) oraz Olgi Górskiej, absolwentki ubiegłorocznej edycji Kursu Pisania Powieści, autorki wydanej w tym roku powieści Nie wszyscy pójdziemy do raju.

Spotkania odbywać się będą w Krakowie, w Pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20. Terminy zjazdów: 3-4.09, 24-25.09, 15-16.10, 29-30.10, 12-13.11, 26-27.11, 3-4.12, 17-18.12, 14-15.01.2023, 28-29.01.2023. Godziny zajęć: w soboty od 12.00 do 18.00, w niedziele od 12.00 do 17.00.

Aby zapisać się na kurs, należy wysłać zgłoszenie na adres: pisz@miastoliteratury.pl Zgłoszenie powinno zawierać: list motywacyjny, formularz zgłoszeniowy oraz plan i fragment powieści, nad którą uczestnik chce pracować podczas kursu. Na zgłoszenia czekamy do 16 sierpnia 2022.