fbpx

Zapraszamy na Krakowski Kiermasz Książki z drugiej ręki na pl. Marii Magdaleny – już w weekend 9-10 lipca!

Książki na placu Marii Magdaleny – zapraszamy na Krakowski Kiermasz Książki (9-10 lipca 2022)

Kraków Miasto Literatury UNESCO może pochwalić się rozwiniętą siecią antykwariatów oferujących niedostępne nigdzie indziej książkowe białe kruki. Po raz kolejny zapraszamy na Krakowski Kiermasz Książki z drugiej ręki, który odbędzie się w dniach 9-10 lipca w godz. 10.00–20.00 na placu Marii Magdaleny. Na świeżym powietrzu antykwariusze, księgarze i bukiniści przedstawią najciekawsze okazy ze swoich bogatych kolekcji.

Zbliżający się Kiermasz będzie nie lada gratką dla krakowskich bibliofilów i odwiedzających miasto turystów, ale i okazją, żeby zaopatrzyć się w wydawnictwa wytworne czy luksusowe, arcydzieła wieszczów, jak również utwory pisarzy i pisarek zapomnianych oraz cenne woluminy i rzadkie wydawnictwa, które zniknęły już dawno z księgarskich półek.

W Krakowskim Kiermaszu Książek weźmie udział kilkunastu wystawców.  Podgórska rodzinna księgarnia-antykwariat Szafa Pełna Książek, zdobywczyni Znaków Jakości Krakowa Miasta Literatury UNESCO 2020, pokaże nowości wydawnicze, książki o profilu historycznym oraz bibliofilskie rarytasy.

Antykwariat aukcyjny, pracownia introligatorska i wydawnictwo Suszek Books zaprezentuje pod Wawelem rzadkie wydania literatury pięknej, albumy, klasykę literatury dziecięcej i młodzieżowej, książki z zakresu nauk humanistycznych, sztuki, rzemiosła, teatru czy architektury.

Antykwariat Abecadło, którego stacjonarna siedziba znajduje się w dawnej aptece Pod Aniołem Stróżem przy ul. Kościuszki 18, jak zawsze pokaże mądre książki z różnych epok: literaturę piękną, bajki, komiksy i czasopisma.

Dla małych i dużych miłośników opowieści obrazkowych specjalne propozycje przygotuje księgarnia hobbistyczna Fankomiks oferująca największy w Krakowie wybór nowych i używanych komiksów – dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nie zabraknie również anglojęzycznych słowników, książek biznesowych, pozycji poświęconych historii, literaturze czy designowi, które odszukamy na stoisku księgarni American Bookstore.

Antykwariat 451 stopni zaprezentuje wyselekcjonowane, rzadkie tytuły z literatury pięknej polskiej i zagranicznej, w tym bogatą kolekcję bajek i komiksów zaprojektowanych i ilustrowanych przez wybitnych polskich grafików i rysowników.

Pierwsze wydania, książki przedwojenne, monografie czy publikacje tematyczne poświęcone np. ziołolecznictwu – to specjalność bukinisty Grzegorza Łabudy. Z kolei na stoisku Roberta Gardasa będzie można znaleźć biografie i pamiętniki, publikacje filmowe, teatralne, etnograficzne oraz wydawnictwa poświęcone dziedzictwu i historii Krakowa.

Kawiarnio-księgarnia NIĆ, zwykle zapraszająca na ul. Sławkowską 28, zaprezentuje literaturę w języku ukraińskim oraz znakomite tłumaczenia na język polski najlepszych ukraińskich autorów i autorek. Część uzyskanych ze sprzedaży środków zostanie przeznaczona na pomoc ukraińskim szpitalom i Zbrojnym Siłom Ukrainy. Na stoisku będzie także skrzynka z oficjalną zbiórką na pomoc Ukrainie organizowaną przez Fundację Widowisk Masowych.

Ministerstwo Starych Książek, którego siedziba znajduje się przy ul. Czystej 16, zaoferuje przekrój swoich zbiorów: od literatury popularnej, przez odrobinę klasyki, aż po albumy i opracowania naukowe.

Świat w tunelu to antykwariat zlokalizowany w przejściu podziemnym między Jubilatem a ulicą Morawskiego. Tu każdy znajdzie coś dla siebie: Świat w Tunelu oferuje książki z różnych kategorii, natomiast bukinista Krzysztof Rolnicki oferuje antykwaryczne perełki.

Krakowski Kiermasz Książki organizowany jest od 2016 roku, a jego cele to popularyzacja czytelnictwa wśród dużych i małych odbiorców oraz przypomnienie o bogatych tradycjach antykwarycznych pierwszego polskiego Miasta Literatury UNESCO. Kiermasz organizuje KBF – instytucja kultury Miasta Krakowa, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wpisz szukaną frazę: