fbpx

„Z tuszuś powstał, w tusz się obrócisz” – wystawa w hołdzie dla Papcia Chmiela

„Z tuszuś powstał, w tusz się obrócisz” – tymi słowami Henryk Jerzy Chmielewski, tworzący pod pseudonimem Papcio Chmiel, powołał do życia swojego najpopularniejszego bohatera, Tytusa, który przez dziesięciolecia bawił pokolenia czytelników. Te słowa to jednocześnie hasło przewodnie wystawy zorganizowanej w hołdzie dla artysty, którą można zobaczyć na skwerze im. Papcia Chmiela.

21 stycznia zmarł Henryk Jerzy Chmielewski – Papcio Chmiel. Na wieść o śmierci artysty Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe zaprosiło twórców komiksu do wykonania ilustracji w hołdzie dla legendarnego Papcia Chmiela.

Fot. rys. Szymon Szelc

Rys. Szymon Szelc

Na wezwanie odpowiedzieli: Łukasz Godlewski, Tomasz Grządziela, Aleksandra Herzyk, Joanna Karpowicz, Karolina Plewińska, Łukasz Ryłko, Szymon Szelc, Rafał Szłapa i Ewa Zaremba. W ciągu niespełna tygodnia powstał zbiór bardzo osobistych ilustracji, za pomocą których artyści żegnają się z bohaterami swojego dzieciństwa oraz z ich twórcą.

Wystawa, otwarta w piątek 29 stycznia,  prezentowana jest w Parku kieszonkowym im. Papcia Chmiela na Zwierzyńcu (róg alei Focha i ul. Królowej Jadwigi). Będzie można ją oglądać przez dwa tygodnie.

Wpisz szukaną frazę: