fbpx

„Wszystkie słowa na P”. O poezji konkretnej w Pałacu Potockich | 31.08, godz. 18.00

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wszystkie słowa na P” już 31 sierpnia o godz. 18.00 w Pałacu Potockich. W rozmowie zatytułowanej „PISMO | Poezja konkretna dzisiaj” wezmą udział Marcin Mokry, Bartek Horyza i jego akordeon, spotkanie poprowadzi Michalina Kmiecik.

W jaki sposób można zastosować eksperymenty w stylu blackout poetry i połączyć to z muzyką? Jak opowiedzieć osobiste doświadczenie za pomocą chwytów dadaistycznych i konceptualnego sztafażu?

W ramach cyklu „Wszystkie Słowa na P”, którego gospodarzem jest Jakub Kornhauser, laureat Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, pragniemy wziąć pod lupę poezję jako laboratorium nowych form, pole walki różnych poetyk. Jako przestrzeń, w której ścierają się wizje rzeczywistości, ale i środki ekspresji. Poezja zgodnie z greckim źródłosłowem (gr. ποίησις, poíesis) to przecież działanie, czynienie czegoś z niczego, powoływanie do życia kanałów komunikacji, o których nie śniło się tym, co wolą bezpieczną przystań od wzburzonych toni. Interesują nas przedsięwzięcia inter- i transmedialne, awangardowe i postawangardowe, na wszelkie sposoby eksperymentalne i niejednoznaczne. W skrócie: takie, które pędzą w nieznane. Tylko taka poezja nie zna końca.

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o pobranie bezpłatnych wejściówek TUTAJ.

Pałac Potockich przy Rynku Głównym 20 – to tutaj realizowane są programy literackie tworzone przez zespół KBF w ramach programu Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Zanim powstanie Centrum Literatury i Języka Planeta LEM na Zabłociu, to Pałac jest domem dla różnych inicjatyw literackich – tych organizowanych w ciągu całego roku i tych prezentowanych w trybie festiwalowym.

Więcej o naszych działaniach znajdziecie na stronie palacpotockich.krakow.pl.

Wpisz szukaną frazę: