fbpx

Word 2 Picture na festiwalu Mastercard OFF CAMERA

Z nieukrywaną przyjemnością odkrywamy karty i prezentujemy harmonogram najbardziej ekscytującej części projektu, czyli Word2Picture Day. Zgodnie z zapowiedziami  2 maja 2023 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12) w Krakowie, w ramach Mastercard Off Camera PRO INDUSTRY nasi uczestnicy spotkają się z reprezentantami branży audiowizualnej i przez cały dzień będą brać udział w spotkaniach edukacyjnych i networkingowych.

Godz. 11:45

Word2Picture Day o godzinie 11:45 otworzy panel zatytułowany “Od książki do ekranu: animowane adaptacja literatury”. Rozmowę z panelistami poprowadzi producentka Zofia Jaroszuk, a o sekretach adaptacji opowiadać będą: Mateusz Kowalczyk – producent Laniakea, Katarzyna Domańska – wydawnictwo Dwie Siostry, Anna Błaszczyk – reżyserka, animatorka, scenarzystka, ilustratorka oraz Aleksandra Świerk – scenarzystka, reżyserka i konsultantka scenariuszowa. Każdy z gości zaprezentuje unikalną perspektywę swojej specjalizacji na zadane case study, co mamy nadzieję, skłoni słuchaczy do dalszej dyskusji.

Godz. 14:00

Spotkania one-on-one poprzedzi networkingowy brunch, aby następnie o godzinie 14:00 z nieoficjalnych spotkań rozmowy przeniosły się do 13 stolików, przy których będzie miało miejsce prawdziwe spotkanie branży audiowizualnej i literackiej. Jest to wydarzenie będące zwieńczeniem pracy wydawców biorących udział w projekcie, ale przede wszystkim przestrzenią nawiązywania kontaktów i sprzedaży praw do adaptacji filmowych książek. Zapraszamy do zapoznania się z Katalogiem książek z audiowizualną przyszłością wydawnictw, które będę uczestniczyć w targach praw wydawniczych KATALOG

Godz. 15:30

O godzinie 15:30 zapraszamy wszystkich na segment prawniczy. O formalnych i legislacyjnych aspektach adaptacji filmowych opowiedzą Agnieszce Kruk (StoryLab.Pro): mecenas Iga Bałos (Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyny Jasińskiej) oraz Tomasz Głąb (Porwisz i partnerzy). Omówione zostaną najważniejsze i praktyczne procedury konieczne do zdobycia praw do różnych adaptacji. Uczestnicy będą mieli okazję zadania praktycznych pytań i odniesienia się do własnych przykładów z dziedziny prawa autorskiego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Word2Picture Day i innych wydarzeniach branżowych PRO INDUSTRY. Uczestnictwo wymaga akredytacji, o którą można zawnioskować na oficjalnej stronie festiwalu Mastercard OFF CAMERA (https://www.offcamera.pl/pro-industry/)

Do zobaczenia na miejscu! 

Wpisz szukaną frazę: