fbpx

Warsztaty kreatywnego pisania z Dominiką Słowik – niedziela, 26 czerwca, godz. 12.00-18.00

Jak odnaleźć głos postaci? Warsztaty kreatywnego pisania z Dominiką Słowik

W trakcie warsztatów porozmawiamy o rozmawianiu – czyli o dialogach. Omówimy kwestie techniczne i postaramy się zidentyfikować podstawowe pułapki, które czyhają na nas przy „dialogowaniu”. Zastanowimy się w jaki sposób dopasować głos do postaci i ton do sceny. Trochę poprzeklinamy, ale też spróbujemy pomilczeć. Wspólnie odpowiemy także na pytanie, czy dialogi to wyłącznie słowa.

W czasie warsztatów każdy uczestnik napisze krótki tekst.

Warsztaty są skierowane są do osób początkujących, jak i tych, które posiadają już doświadczenie pisarskie. Wspólnie omówimy powstałe na warsztatach teksty (ale tylko jeśli ich autorzy będą mieli ochotę podzielić się nimi na forum). Przed zajęciami każdy uczestnik zostanie poproszony o uzupełnienie krótkiej ankiety, która pozwoli dopasować warsztaty do preferencji i potrzeb całej grupy.

Zapisy na warsztaty pod adresem: https://kbfbilety.krakow.pl/

Organizatorem wydarzeń Szkoły Pisania jest KBF – instytucja kultury Miasta Krakowa, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i współgospodarz Pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20. Więcej informacji o ofercie Szkoły Pisania znajdziesz tutaj: pisz.miastoliteratury.pl

Wpisz szukaną frazę: