fbpx

Tłumaczka i jej pisarka. Spotkanie z Biserką Rajčić i Małgorzatą Lebdą

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu prezentującego osobowości światowej literatury odwiedzające Kraków i goszczące w Pałacu Potockich w ramach programu rezydencji Krakowa Miasta Literatury UNESCO.
Październikową rezydentką KMLU jest Biserka Rajčić, który spędzi w Pałacu Potockich miesiąc w ramach rezydencji dla tłumaczy i tłumaczek. Spotkanie z udziałem poetki Małgorzaty Lebdy będzie okazją do poznania kulisów pracy i współpracy niezwykłych ludzi pióra.
Biserka Rajčić – tłumaczka literatury polskiej na język serbski. Laureatka Nagrody Transatlantyk. Przekładała teksty Mrożka, Gombrowicza, Szymborskiej, Herberta i Kantora. W 2009 r. została laureatką Nagrody Transatlantyk. Mieszka i pracuje w Belgradzie. Od 2018 r. honorowa obywatelka miasta Krakowa.
Małgorzata Lebda – dorastała w beskidzkiej wsi Żeleźnikowa Wielka. Autorka sześciu książek poetyckich, w tym nagradzanych tomów „Matecznik” i „Sny uckermärkerów” (Nagroda Literacka Gdynia 2019). W 2021 nakładem Wydawnictwa Warstwy wydała książkę poetycką „Mer de Glace”, za którą otrzymała Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej. Doktor nauk humanistycznych. Naukowczyni. Ultramaratonka. Fotograficzka. Pracuje nad debiutem prozatorskim. We wrześniu 2021 wzięła udział w biegu wzdłuż Wisły, który relacjonowano na łamach „Pisma. Magazynu opinii”. Mieszka w Krakowie.
Rezydencja dla tłumaczy i tłumaczek wpisuje się w całoroczny cykl rezydencji Krakowa Miasta Literatury UNESCO, oferujący twórcze stypendia pisarzom i pisarkom oraz tłumaczom i tłumaczkom.
Czekamy na Was we wtorek 11 października o godz. 18.00
Spotkanie poprowadzi Paulina Małochleb.
Organizatorem wydarzeń z cyklu jest KBF – instytucja kultury Miasta Krakowa, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

 

Wpisz szukaną frazę: