Spotkanie z Hanną Yankutą, rezydentką Rezydencji im. Janiny Katz

Do końca czerwca w ramach rezydencji im. Janiny Katz dla pisarek i tłumaczek. gościmy w Pałacu Potockich Hannę Yankutę, białoruską pisarkę, tłumaczkę z języków polskiego i angielskiego. Już w najbliższą sobotę 3 czerwca o godz. 18.30, zapraszamy na spotkanie z pisarką w Instytucie Kultury Willi Decjusza.

Hanna Yankuta będzie gościnią spotkania pt. „Literatura białoruska w czasach kryzysu”.

Spotkanie jest częścią weekendowego wydarzenia „Kultura na uchodźstwie”, poświęconego kulturze i literaturze Białorusi. Do uczestnictwa zaproszono twórców z Białorusi, dla których pisanie, praca artystyczna oraz bezpieczne i spokojne życie nie jest w ich kraju obecnie możliwe.

Zapraszamy także na premierę polskiego przekładu wierszy „Sam” poety i prozaika (niezależnym kandydatem na prezydenta Białorusi w 2010) – Uładzimira Niaklajeua, który przebywał w Krakowie na stypendium ICORN.

Gościem wydarzenia będzie również Uładzimir Arłow, poeta i tłumacz czy Taciana Niedbaj – prezeska niezależnego białoruskiego PEN Clubu, która w niedzielę zaprezentuje książkę o Alesiu Bialackim – laureacie Pokojowej nagrody Nobla, obecnie przebywającym w więzieniu w Białorusi.

Cały program wydarzenia „Kultura na uchodźctwie” : https://willadecjusza.pl/aktualnosci/kultura-na-uchodzstwie-2?fbclid=IwAR3EaQ0vrsEBNtaLNde8atNxztERS5hjtd2JR02hHG1LoU4yAeSSHa5aHlU