„Się żyje. Kora. Biografia”. Spotkanie z Katarzyną Kubisiowską

Serdecznie zapraszamy na krakowską premierę książki „Się żyje. Kora. Biografia” autorstwa Katarzyny Kubisiowskiej. Spotkanie odbędzie się 12 czerwca o godz. 19 w Teatrze Nowym Proxima.
Z autorką porozmawia Łukasz Orbitowski.
Spotkanie uświetni swoim występem Katarzyna Chlebny – „Kora Boska”. Zapraszamy!
O książce:
Ola. Olga. Kora. Jedyna taka biografia.
Nie ma jednej Kory. Każdy z jej bliskich, przyjaciół, znajomych, kto kiedykolwiek z nią się zetknął, mówi o innej osobie.
Kobieta – żywioł. Ikona. Sprawcza, bezkompromisowa, waleczna. Brała z życia, co chciała – pożerała słabych mężczyzn, podziwiała mocne kobiety. Na strachu i samotności zbudowała niewiarygodną siłę.
Katarzyna Kubisiowska jako jedyna miała dostęp do niepublikowanego archiwum Kory: fotografii, zapisków, nagrań. Tylko z nią zgodzili się porozmawiać najbliżsi Kory i opowiedzieli jej historie, które do tej pory nie wyszły poza prywatne kręgi. Autorka, czerpiąc z tych niedostępnych dotychczas źródeł, snuje wciągającą, pełną nieoczekiwanych emocji opowieść pulsującą muzyką i rytmem zmieniających się czasów.
O autorce:
Katarzyna Kubisiowska – dziennikarka „Tygodnika Powszechnego”, biografka Jerzego Pilcha, Danuty Szaflarskiej, Jerzego Vetulaniego. Autorka m.in. rozmowy rzeki z Wojciechem Mannem „Głos” i zbioru rozmów z ludźmi kultury „Blisko, bliżej”.
Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO, realizowanej przez Krakowskie Biuro Festiwalowe ze środków Gminy Miejskiej Kraków.
fot.Grażyna Makara, Katarzyna Włoch