fbpx

„Się żyje. Kora. Biografia”. Spotkanie z Katarzyną Kubisiowską

Serdecznie zapraszamy na krakowską premierę książki „Się żyje. Kora. Biografia” autorstwa Katarzyny Kubisiowskiej. Spotkanie odbędzie się 12 czerwca o godz. 19 w Teatrze Nowym Proxima.
Z autorką porozmawia Łukasz Orbitowski.
Spotkanie uświetni swoim występem Katarzyna Chlebny – „Kora Boska”. Zapraszamy!
O książce:
Ola. Olga. Kora. Jedyna taka biografia.
Nie ma jednej Kory. Każdy z jej bliskich, przyjaciół, znajomych, kto kiedykolwiek z nią się zetknął, mówi o innej osobie.
Kobieta – żywioł. Ikona. Sprawcza, bezkompromisowa, waleczna. Brała z życia, co chciała – pożerała słabych mężczyzn, podziwiała mocne kobiety. Na strachu i samotności zbudowała niewiarygodną siłę.
Katarzyna Kubisiowska jako jedyna miała dostęp do niepublikowanego archiwum Kory: fotografii, zapisków, nagrań. Tylko z nią zgodzili się porozmawiać najbliżsi Kory i opowiedzieli jej historie, które do tej pory nie wyszły poza prywatne kręgi. Autorka, czerpiąc z tych niedostępnych dotychczas źródeł, snuje wciągającą, pełną nieoczekiwanych emocji opowieść pulsującą muzyką i rytmem zmieniających się czasów.
O autorce:
Katarzyna Kubisiowska – dziennikarka „Tygodnika Powszechnego”, biografka Jerzego Pilcha, Danuty Szaflarskiej, Jerzego Vetulaniego. Autorka m.in. rozmowy rzeki z Wojciechem Mannem „Głos” i zbioru rozmów z ludźmi kultury „Blisko, bliżej”.
Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO, realizowanej przez Krakowskie Biuro Festiwalowe ze środków Gminy Miejskiej Kraków.
fot.Grażyna Makara, Katarzyna Włoch

Wpisz szukaną frazę: