fbpx

Premiery KMLU – „Ucichło” Marii Karpińskiej

Zapraszamy na promocję książki „Ucichło” Marii Karpińskiej (wyd. WAB), które poprowadzi Monika Ochędowska.
Beztroskie, młodzieńcze lato się kończy, sen nie nadchodzi, ptaki odlatują. W tej atmosferze schyłku główny bohater szuka ratunku w terapii, podczas której tworzy opowieść o swoim życiu i jego punktach zwrotnych: o młodzieńczej przyjaźni, o miłości między rodzeństwem i o skomplikowanych zależnościach między tymi dwoma. I o niezgodzie na śmierć – najdziwniejszym buncie, w jakim przyszło mu uczestniczyć.
Ta książka powstawała w czasie, gdy koniec świata, jaki znaliśmy, przestał podlegać dyskusji. I zaczął budzić nie tylko frustrację, ale i gniew. Karpińska przenosi ów koniec świata wewnątrz intymnej historii, w której tym światem jest jeden człowiek. Podobnie jak w
debiutanckich Żywopłotach przedmiotem zainteresowania autorki jest również sam akt opowiadania – czy wystarczy nanieść na własną życiową opowieść parę poprawek, by zmienić bieg wydarzeń? Czy jesteśmy tym, co opowiadamy?
Zapraszamy w środę 5 października o godz. 18.00 do De Revolutionibus Books&Cafe przy ul. Brackiej 14.
Maria Karpińska (ur. 1988) – absolwentka wydziału Artes Liberales na UW. Artykuły, opowiadania, recenzje literackie i operowe publikowała m.in. w „Res Publice Nowej”, „Czasie Kultury”, „Teatrze”, „Znaku”, „Nowych Książkach”, „Twórczości”, na dwutygodnik.com. 
i przekroj.pl. W lutym 2020 roku ukazała się jej debiutancka powieść Żywopłoty (wyd. W.A.B, seria archipelagi), która została nagrodzona Nagrodą im. Kamila Cypriana Norwida. Laureatka Nagrody Literackiej Krakowa Miasta Literatury UNESCO.
Spotkanie realizowane we współpracy z KBF, operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO w ramach programu Noc Księgarń 2022. Więcej o programie Nocy na nocksiegarn.pl.

Wpisz szukaną frazę: