fbpx

Podążaj śladami Lema i wygrywaj nagrody! Wyjątkowa gra miejska w 100-lecie urodzin Stanisława Lema

Stanisław Lem większość swojego życia spędził w Krakowie. To w mieście literatury nad Wisłą napisał swoje największe dzieła: „Solaris”, „Dzienniki gwiazdowe”, czy „Opowieści o pilocie Pirxie”. 13. września będziemy obchodzili 100-lecie urodzin Stanisława Lema, najczęściej tłumaczonego polskiego pisarza. A już teraz Miasto Kraków, KBF i aplikacja ClippGO! zapraszają w dniach 4-18 września do wirtualnej gry miejskiej inspirowanej postacią i dziełami Lema.

KBF – główny organizator szeregu wydarzeń zaplanowanych z okazji 100. rocznicy urodzin Lema – oraz twórcy aplikacji ClippGO! wspólnie zapraszają miłośników pisarza do odwiedzania miejsc, które w Krakowie były mu bliskie. To nie tylko wspaniała, aktywna okazja do zwiedzenia grodu nad Wisłą, ale i szansa na wygranie nagród. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację, ruszyć w miasto, odpowiedzieć na pytania i pokazać swój sposób na świętowanie Roku Lema. Spośród najciekawszych clippów jury wybierze zwycięzców. Nagrodami w konkursie jest 5 zestawów zawierających: książki Stanisława Lema wydane przez Wydawnictwo Literackie, zestaw pocztówek wydanych z okazji Roku Lema i książkę-niespodziankę od Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców Krakowa, turystów i pasjonatów Lema do podążania śladami Stanisława Lema. Zainteresowanie nowymi technologiami było nieodłączną częścią pracy futurologa, który z pewnością sam chętnie by skorzystał z interaktywnej gry po Krakowie!

Odkrywanie notatek i zdjęć umieszczonych na wirtualnej mapie Krakowa to zupełnie nowa forma zwiedzania miasta. Jak rozpocząć odkrywanie miejsc Lema? Wystarczy zainstalować ClippGO! na swoim telefonie, by udać się tropem wiadomości opisujących miejsca, w których przebywał Stanisław Lem. Listę adresów konkursowych clippów można poznać poprzez aplikację ClippGO! znajdując się na Rynku Głównym, obok pomnika Adama Mickiewicza w Krakowie.

Aplikacja ClippGO! daje wiele sposobów na to, by stać się częścią historii miejsc odwiedzanych niegdyś przez Stanisława Lema. Organizatorzy zachęcają do pozostawienia w miejscach Lema zdjęć, pokazania na nich, jak świętują Rok Lema – może to być selfie, minirecenzja książki, praca graficzna, która powstała w odwiedzanym miejscu. Możliwości jest tyle, ilu użytkowników i ile kreatywnych głów!

Jak działa ClippGO? Interakcja z innymi użytkownikami aplikacji mobilnej ClippGO! i ich wpisami (tzw. clippami) uzależniona jest od miejsca, w którym się znajdujemy: treści w aplikacji zmieniają się automatycznie z każdym krokiem użytkownika, dzięki geolokalizacji. Inaczej niż w przypadku klasycznych serwisów społecznościowych, w ClippGO! użytkownik publikuje clippy przypisane danemu miejscu widoczne w promieniu 50 metrów, z możliwością komentowania i lajkowania przez kolejne osoby odwiedzające to samo miejsce.

Gra miejska to kontynuacja współpracy Miasta Kraków, KBF – operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i ClippGO!. Na początku lipca uruchomiono interaktywny przewodnik śladami Lema w Krakowie. W miejscach związanych z autorem “Solaris” pojawiły się wówczas clippy z informacjami biograficznymi Stanisława Lema, które mogą komentować mieszkańcy, turyści i pasjonaci Lema. Dzisiaj ich treść może okazać się bardzo pomocna w konkursie. Warto odnaleźć je w Krakowie!

Regulamin akcji i bezpłatna aplikacja dostępne są na stronie www.clippgo.pl

Patronem akcji jest kampania „Bądź turystą w swoim mieście – poczuj Kraków”.

Wpisz szukaną frazę: