fbpx

Peron Literacki „Lem na Peronie” – spotkanie online

Ile przewidział Lem i co się sprawdziło? Jaki wpływ miał na literaturę polską i światową? Czy „Bajki robotów”, mogą być czytane dzieciom? Jak Lem rozwija naszą wyobraźnię? I czy futurologia jest nauką? Na Peronie Literackim Michał Piętniewicz porozmawia z Szymonem Kloską, kuratorem programu Lem 2021. Spotkanie będzie transmitowane 3 marca o godz. 18.00 na profilu Facebook Klubu Dziennikarzy „Pod Gruszką”.

Biblioteka Kraków zaprasza na spotkanie poświęcone twórczości Stanisława Lema. Rozmowa ze znawcą dorobku pisarza oraz kuratorem programu Lem 2021, Szymonem Kloską, odbędzie się 3 marca o godz. 18.00 na Peronie Literackim. Będziemy pochylać się nad zagadnieniami m. in takimi jak Lem a współczesność, Lem a Internet, Lem a sztuczna inteligencja, Lem a inwigilacja, Lem a kosmos, Lem a przyszłość naszej cywilizacji.  To tylko niektóre z kwestii, ponieważ dorobek pisarza jest ogromny i przetrwa pewnie jeszcze niejedną próbę czasu. I o tej próbie czasu również będziemy mówić, zwłaszcza w kontekście obecnego rozwoju nauki, czy już całkiem niedawnego lądowania łazika na Marsie.

Oprócz tego będziemy mieli dla Państwa niespodziankę. Mało kto bowiem wie, że Stanisław Lem pisał również wiersze. Dla naszych Peronowiczów to może być nie lada gratka.

Szymon Kloska – krytyk i aktywista literacki. O książkach opowiada w radio i telewizji, czasami pisuje w prasie drukowanej i innej. Prowadził liczne programy telewizyjne i audycje o literaturze, m.in.: „WOK – Wszystko o Kulturze”, „Książki na Lato” i „Myślnik”. Do niedawna związany z „Tygodnikiem Kulturalnym”. Od przeszło dekady współprowadzi audycję „Piątka z literatury” w RMF Classic. Wieloletni pracownik Instytutu Książki, od stycznia 2017 roku związany z programem Kraków Miasto Literatury UNESCO, w ramach którego pełni funkcje kuratora programu Lem 2021. Współtwórca Festiwalu Literatury dla Dzieci. Rzecznik Nagrody Literackiej Gdynia i kurator Festiwalu Miasto Słowa, który towarzyszy nagrodzie. Od wielu lat prowadzi w Krakowie Dyskusyjne Kluby Czytelnicze – Reportaż.

Organizatorem wydarzenia jest Biblioteka Kraków i Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką”.

Wpisz szukaną frazę: