Nagroda Kariatyda Czytelnictwa dla KBF i Krakowa Miasta Literatury UNESCO

Z dumą ogłaszamy, że KBF znalazł się w gronie uhonorowanych nagrodą Kariatyda Czytelnictwa wręczanych przez Fundację Powszechnego Czytania.

Kariatydy to wyróżnienie przyznawane przez Fundację Powszechnego Czytania po raz drugi osobom, instytucjom, firmom i organizacjom za ich zasługi w dziedzinie promocji czytelnictwa.

Dziękujemy za tak niezwykłe wyróżnienie Fundacji, z którą mamy przyjemność współpracować między innymi przy projektach Supermoc książek i Polska czytająca.

Uroczysta gala odbyła się w czwartek 15 września w Bibliotece Narodowej w Warszawie. W imieniu KBF, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO współpracującego z Fundacją dyplom odebrała Aleksandra Lipczak z działu literackiego.

Jak pisze w swoim serwisie PAP, Fundacja od 4 lat działa na rzecz podniesienia poziomu czytelnictwa. Wieczór przyjaciół był spotkaniem nauczycieli i bibliotekarzy, samorządowców, biznesu, reprezentanci mediów, instytucji ministerialnych, organizacji pozarządowych, agencji reklamowych, pisarzy, wydawców i ilustratorów.

Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta Krakowa do spraw kultury podkreślał siłę i wagę czytania dla budowania społeczności lokalnych. O swoich doświadczeniach opowiedzieli także m.in. aktorka Anna Mucha, ilustratorka Dorota Łoskot-Cichocka i Dmytro Drozdovsky, literat i wydawca ukraiński.

„Zależało nam na spotkaniu wielu środowisk – czytelnictwo jest tematem, który łączy wszystkich” – podsumowała uroczystość Maria Deskur, prezeska Fundacji Powszechnego Czytania.

Fot. Ada Jakimiuk