fbpx

Literacki Kraków na Targach Książki

24 października w Krakowie ruszają Międzynarodowe Targi Książki – jedno z największych i najważniejszych wydarzeń branżowych tego typu w naszej części Europy, które wspólnie z odbywającym się równolegle Festiwalem Conrada ściąga pod Wawel przeszło 100 tys. czytelników i czytelniczek. Jak co roku w przestrzeni Międzynarodowego Centrum Targowo-Ekspozycyjnego EXPO Kraków zaprezentowane zostaną wydawnicze nowości spod znaku Kraków Miasto Literatury UNESCO. Na stoisku C17 będzie można zapoznać się z rozległą kolekcją książek wydanych w ostatnich latach pod naszym patronatem, a także zobaczyć projekt planowanego Centrum Literatury i Języka Planeta Lem. Zapraszamy!

Głośna biografia Stanisława Lema pióra Wojciecha Orlińskiego, pięknie wydana Jaremianka Agnieszki Daukszy, przenikliwy esej Jacka Dukaja Po piśmie, nominowane do Nagrody Conrada Psy ras drobnych Olgi Hund czy imponująca monografia Życie literackie w Krakowie Jacka Olczyka – to tylko niektóre z tytułów objętych patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO, jakie będzie można nabyć na stoisku C17 na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Program wydawniczy KMLU ma na celu promocję twórczości pisarzy i pisarek związanych w szeroki sposób z Krakowem, a także upowszechnianie wiedzy o książkowym dziedzictwie najbardziej literackiego miasta w Polsce. Sprzedaż na stoisku prowadzić będzie Główna Księgarnia Naukowa – triumfatorka ubiegłorocznego plebiscytu na krakowskie księgarnie roku, którego najbliższa edycja rusza już 4 listopada.

Oprócz kolekcji patronatów wydawniczych, na stoisku zaprezentowana zostanie makieta Centrum Literatury i Języka Planeta Lem – nowoczesnego obiektu, jaki stanie do roku 2023 na krakowskim Zabłociu, tworząc przestrzeń rozwoju dla różnych istniejących i przyszłych wydarzeń oraz inicjatyw literackich. Makieta przedstawia koncepcję architektoniczno-urbanistyczną Centrum autorstwa studia JEMS Architekci, która w marcu 2019 roku wygrała międzynarodowy konkurs zorganizowany dzięki współpracy Krakowskiego Biura Festiwalowego – przyszłego operatora obiektu – oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział Kraków.

Program Kraków Miasto Literatury UNESCO to strategia promocji czytelnictwa, wsparcia środowisk twórczych i lokalnego rynku książki realizowana przez Kraków od 2013 roku w związku z uzyskaniem zaszczytnego tytułu Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie literatury. Operatorem programu KMLU jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Stoisko KMLU na Międzynarodowych Targach Książki zrealizowano przy wsparciu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu promocji kultury. Meble i ekspozytory na stoisko zapewniła firma BoConcept – sponsor Festiwalu Conrada.

Więcej na: www.miastoliteratury.pl

Wpisz szukaną frazę: