fbpx

15 księgarni otrzyma wsparcie w ramach programu Księgarnie Odporne 2023, którego celem jest wspieranie krakowskich księgarń kameralnych. Tegoroczna edycja obejmuje aranżację przestrzeni wystawienniczych oraz organizacji wydarzeń literackich. Program wystartuje 23 kwietnia podczas Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich UNESCO.

Z okazji dziesięciolecia uzyskania przez stolicę Małopolski zaszczytnego tytułu postanowiliśmy zachęcić księgarki oraz księgarzy do szczególnego eksponowania literatury związanej z Krakowem. Pragniemy przybliżyć czytelnikom to, co Miasto Literatury ma najlepszego do zaoferowania: niekwestionowaną klasykę, ale też tytuły intrygujących autorów i autorek współtworzących literacką współczesność naszego miasta.

Posiedzenie Komisji Konkursowej opiniującej wnioski do oceny zgłoszeń w ramach programu Księgarnie Odporne, które odbyło się 18.04.2023r., podjęło decyzję o zakwalifikowaniu do programu następujących księgarni:

 1. Cafe Nowa Księgarnia
 2. Ukraińska Księgarnia Nić
 3. Księgarnia CUD
 4. Księgarnia Muza II
 5. Księgarnia Hobbystyczna Fankomiks
 6. Księgarnia Książkoteka
 7. Główna Księgarnia Naukowa
 8. Księgarnia Massolit
 9. Księgarnia Austeria
 10. Księgarnia Lokator
 11. Księgarnia De Revolutionibus
 12. Księgarnia Karakter
 13. Księgarnia Ogniwo
 14. Księgarnia Abecadło
 15. Księgarnia Bonobo

 

Z tej grupy do programu z organizacją wydarzeń literackich zakwalifikowały się: Księgarnia Lokator, Księgarnia De Revolutionibus, Księgarnia Karakter, Księgarnia Ogniwo, Księgarnia Abecadło oraz Księgarnia Bonobo.

 

Program „Księgarnie Odporne” jest częścią wieloletniej strategii wsparcia rozwoju księgarstwa tradycyjnego wpisanej w program Kraków Miasto Literatury UNESCO, realizowany przez KBF wraz z partnerami. „Księgarnie Odporne” to element miejskiej strategii „Kultura Odporna”.

 

Wpisz szukaną frazę: