fbpx

„Kotek Włodek z Nowej Huty” czyli bajka z historią w tle

Książka „Kotek Włodek z Nowej Huty” autorstwa Iwony Gierłach to szczególna propozycja wydawnicza. Łączy w sobie pogodne przygody sympatycznego zwierzaka z historią Nowej Huty. To swoisty przewodnik po tym wyjątkowym pod wieloma względami miejscu na mapie Krakowa i Polski.

Bajka bawi i uczy najmłodszych, a dla dorosłych może być nostalgiczną podróżą do świata ich młodości i czasów dawno minionych. Na uwagę zasługuje również wystylizowana szata graficzna wydawnictwa – stworzona przez Joannę Styrylską – nawiązująca do estetyki rysunku i techniki kolażu lat 60/70.

Kotek Włodek z nowej Huty może być ciekawą propozycją książkową, dedykowaną małym i dużym dzieciom, mieszkańcom Nowej Huty i tym, którzy interesują się jej historią.

Książkę można kupić w Nowohuckim Centrum Kultury, a wizerunek kotka z bajki Iwony Gierłach będzie wykorzystywany przy okazji organizowanych przez NCK imprezach i wydawnictwach dedykowanych dzieciom.

 

kotek_wlodek_okladka_prev

Książka ma być pomostem między przeszłością a przyszłością Nowej Huty, pokazującą nie tylko to, co piękne i wartościowe w dawnej Hucie, ale też to, jak piękna i warta odwiedzenia jest ta dzielnica Krakowa obecnie. Jest to książka, która łączy trzy pokolenia jej mieszkańców. [Iwona Gierłach]

 

Książkę można kupić w Kasie Nowohuckiego Centrum Kultury w cenie 23 zł.

 

Więcej informacji:

www.kotekwlodek.pl

www.facebook.com/kotekwlodekNH

Wpisz szukaną frazę: