fbpx

Kapsuła Kosmiczna wylądowała w Warszawie!

W centrum Warszawy, przy wejściu do Hali Koszyki, stanął lądownik statku kosmicznego Sojuz-30, w którym w 1978 r. podróż orbitalną dokoła Ziemi odbył Mirosław Hermaszewski. To element obchodów Roku Lema. Przy kapsule we wtorek 10 sierpnia o 11:30 podczas konferencji prasowej zostanie ogłoszony program Festiwalu Bomba Megabitowa, głównego wydarzenia obchodów 100-lecia urodzin pisarza. To wspólna akcja Instytutu Lema i KBF, których przedstawiciele będą do Państwa dyspozycji.

Rozmach, z jakim celebrowana będzie 100. rocznica urodzin Stanisława Lema będzie jedną z niewielu rzeczy, jakich nie przewidział w swoich książkach Stanisław Lem. Festiwal, który odbędzie się w dniach 10-14 września, to pięciodniowe wydarzenie, które połączy ze sobą światy kultury, technologii i nauki – tak jak w swojej twórczości łączył je autor Solaris.

W programie Festiwalu są m.in.: spektakle teatralne, koncerty, słuchowiska, spotkania autorskie, premiery książkowe, wystawy plenerowe, pokazy filmowe, rozmowy i debaty o przyszłości człowieka w obliczu rozwoju nowych technologii, warsztaty dla dzieci i młodzieży, Nagroda im. Stanisława Lema, czy wieczór komediowy. Z  całym programem można zapoznać się na stronie www.bombamegabitowa.com.

Będziemy rozmawiać o języku Internetu, podróżach przyszłości, zmianach klimatycznych, roli i przyszłości sportu, konflikcie etyki i technologii oraz o koncepcji „Wolności 4.0” .

Rozmowy o roli i przyszłości człowieka w obliczu rozwoju nowych technologii w założeniu mają być zderzeniem różnych perspektyw. Udział w nich potwierdzili wyjątkowi goście, wśród nich: prof. Jerzy Bralczyk, ks. Adam Boniecki, Ewa Lipska, Piotr Kraśko, Radosław Rak, , Karol Bielecki, prof. Aleksandra Przegalińska, Jarosław „Pasha” Jarząbkowski, Wojciech Orliński, Natalia Hatalska czy Tomasz Rożek.

Specjalnie na festiwal zostały przygotowane wyjątkowe wydarzenia artystyczne, w tym premierowe słuchowisko live na podstawie Powrotu z gwiazd, koncerty zespołu EABS, Tria RGG z Robertem Więckiewiczem i plenerowa wystawa pt. Wizja globalna prezentująca wybrane okładki Lema z całego świata.

Wejściówki na wieczorne wydarzenia festiwalu: słuchowisko Audioteki, spektakl Lem vs. Dick, koncerty oraz wieczór improwizacji scenicznych są dostępne od dziś na stronie https://kbfbilety.krakow.pl/.

Zapisy na pozostałe wydarzenia festiwalu ruszą 1 września pod tym samym adresem.

Partnerem strategicznym Festiwalu jest PKO Bank Polski. Partnerami głównymi są: Accenture, Microsoft, Agencja Rozwoju Przemysłu, Enea i Facebook. Partnerzy merytoryczni to Kancelaria Maruta, Wachta i Akademia Leona Koźmińskiego. Ponadto Festiwal ma patronaty honorowe Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Wpisz szukaną frazę: