fbpx

Zapraszamy na Ha!art Serię Czytań

W sobotę (25 stycznia) o godz. 17.00 zapraszamy do Cafe Szafe (ul. Felicjanek 10) na pierwsze ze spotkań z cyklu Ha!art Seria Czytań. Laureat Paszportu Polityki Ziemowit Szczerek przeczyta fragmenty swojej nowej powieści Księga Duchów Rzeczpospolitej, Joanna Dziwak i Soren Gauger zaprezentują fragmenty swoich debiutanckich powieści, które w 2014 roku zostaną wydane nakładem Ha!artu., Aleksandra Małecka przeczyta przekłady Djuny Barnes, prekursorki modnego w Polsce stylu gozno (dotychczas nie tłumaczonej na język polski), a Jakub Wydrzyński po raz pierwszy przeczyta fragmenty nikomu jeszcze nie prezentowanej prozy. Do zobaczenia!

Seria Czytań to kalka z języka angielskiego. Reading series oznacza jednocześnie formę prezentowania literatury i jednoczenia środowisk pisarskich. Najwyższy czas, żeby i „miasto literatury” wypróbowało tę formułę organizowania życia literackiego. Inicjatywa wychodzi ze środowiska redaktorów, redaktorek, aktywistów i aktywistek skupionych wokół wydawnictwa, fundacji, czasopisma i portalu Ha!art. Krakowska Seria Czytań to organizowane regularnie spotkania, podczas których pisarki i pisarze, eseistki i eseiści, tłumaczki i tłumacze czytają fragmenty swoich utworów. Autorom projektu zależy na stworzeniu stałego forum spotkań, gdzie w roli głównej będzie literatura. Podczas cyklu można będzie posłuchać utworów, nad którymi pisarze jeszcze pracują, najświeższych prac znanych autorek i autorów oraz debiutantów, którzy zostaną wyselekcjonowani przez kuratorki i kuratorów projektu.
Serię czytań poprowadzi Piotr Marecki – redaktor serii proza w Korporacji Ha!art. Kolejne spotkanie z cyklu już w lutym – tym razem Serię Czytań przygotuje redaktor Michał Sowiński.

Partnerami Ha!art Seria Czytań są: Kraków Miasto Literatury UNESCO, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Popmoderna.pl i Radio17.pl

Wpisz szukaną frazę: