fbpx

Co działo się w Krakowie Mieście Literatury UNESCO w 2021 roku?

Rok 2021 za nami. Pandemia, nowe wyzwania i ambitne cele. Jesteśmy dumni z naszych przedsięwzięć oraz działań i projektów realizowanych w ubiegłym roku. Zanim z nowym zapałem wkroczymy w kolejny sezon, zapraszamy do lektury podsumowania naszych projektów w 2021 roku.

 

Kolejny pandemiczny rok przyniósł nam nowe wyzwania – w tej nie całkiem już nowej, choć wciąż zaskakującej rzeczywistości zespół Krakowa Miasta Literatury UNESCO musiał wypracować rozwiązania, które pozwoliłyby na rozwijanie się życia literackiego w mieście tak mocno związanym z literaturą.

Niektóre najważniejsze imprezy przenieśliśmy w przestrzeń wirtualną, inne – z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa – przeprowadzaliśmy w tradycyjnej formie. Nie stroniliśmy od rozwiązań hybrydowych, aby wyjść naprzeciw potrzebom naszej publiczności. Kontynuowaliśmy zainicjowany wiosną 2020 roku program Księgarnie Odporne, zapewniając tym samym wsparcie dla lokalnych księgarń, bez których rozwój czytelnictwa byłby znacznie utrudniony.

Otworzyliśmy dla publiczności Pałac Potockich – centrum kulturalne w sercu miasta, miejsce, które nadaje nową funkcję społeczną największemu średniowiecznemu rynkowi Europy. Pomimo trudnej sytuacji ogólnoświatowej nie rezygnowaliśmy z międzynarodowej współpracy, wymiany idei oraz programów rezydencjalnych. Wspieraliśmy literackie talenty i zachęcaliśmy do czytania krakowian i krakowianki – od najmłodszych do najstarszych.

Jak wyglądał rok 2021 w Krakowie Mieście Literatury UNESCO? Zachęcamy do lektury: KMLU raport merytoryczny za rok 2021.

Wpisz szukaną frazę: