fbpx
Zapraszamy wszystkich na 8-godzinny Maraton Komiksowy!
Przez 8 godzin mamy za zadanie narysować 8 strony komiksu na podany temat. Hasło przewodnie maratonu zostanie ogłoszone 10 Czerwca o godzinie 11:00. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych rysowników, scenarzystów, par rysownik-scenarzysta i grup. Po maratonie powstanie ZIN komiksowy, w którym opublikujemy skończone komiksy uczestników.
 
Miejsce:
Muzeum Komiksu, ul Józefa Sarego 7, Kraków oraz Serwer TuKomiks na Discordzie – Dla tych którzy nie mogą pojawić się na miejscu, wydarzenie odbędzie się również na naszym Discordzie. Ze względu na ograniczony czas aktywności linku do serwera, link podamy kilka dni przed startem eventu, na stronie wydarzenia na facebooku.
Zasady maratonu:
W sobotę o godzinie 11:00 zostanie podany temat, pod który w ciągu 8 godzin będziemy mieć za zadanie stworzyć 8-stronnicowy komiks. To od rysownika tak naprawdę zależy, jaki komiks stworzy i jakie dobierze środki artystyczne.
Dozwolone są prace w grupie, jak i praca w pojedynkę. W tej edycji wszyscy możemy pracować zdalnie z domu, udzielając się na stronie wydarzenia i na naszym Discordzie. Zapraszamy zatem rysowników i scenarzystów, początkujących, jak i hardcorowych komiksiarzy, uczniów z mistrzami, oraz pasjonatów jak i mniej zainteresowanych tym tematem, ale ciekawskich ludzi. Więcej informacji: facebook.com/TuKomiks
Organizatorzy:
Muzeum Komiksu,
Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe,
Warsztaty Komiksowe „TuKomiks” (Patryk Lutrzykowski i Jan Wiśniowolski).

Wpisz szukaną frazę: