fbpx

Jedno jest pewne: 29 listopada 2014 r. o godz. 10:00 ktoś znajdzie zwłoki w Bibliotece Jagiellońskiej. Reszta jest zagadką, a całość literacką grą miejską. Kilkuosobowe zespoły detektywów-amatorów będą miały zaledwie kilka godzin na rozwiązanie zagadki kryminalnej, której scenariusz powstał na kanwie znanych krakowskich kryminałów. Zapraszamy do udziału w mrożącej krew w żyłach grze!

Mamy trupa – podsumował zgłoszenie oficer dyżurny. Nie minął nawet miesiąc, odkąd znalazł się w Krakowie, a już zdążył zobojętnieć na sobotnie poranki, które uporczywym dzwonieniem służbowego telefonu obwieszczały abdykację rozwiązłego piąteczku.

Tymczasem w trzech lokalnych agencjach detektywistycznych trwały metodyczne przygotowania do tak pięknie zapowiadającego się śledztwa.

Nieboszczyk zaś, nieświadom lawiny zdarzeń, jaką przyszło mu wywołać w Mieście Literatury, leżał dyskretnie na korytarzu Biblioteki Jagiellońskiej, czekając na rozwój wypadków.

Zbrodnia w Krakowie to plenerowa gra miejska przywołująca wątki z krakowskich kryminałów na którą zapraszamy 2 – 4 osobowe zespoły już 29 listopada 2014 roku. Jej uczestnicy, wcielając się w role pomocników legendarnych literackich detektywów – Julii Dobrowolskiej (detektywki z kryminałów Gai Grzegorzewskiej), Józefa Marii Dyducha (bohatera opowiadań Irka Grina) i mistrza (czołowej postaci z powieści Marcina Świetlickiego) biorą udział w śledztwie, które co chwila komplikuje się i stawia nowe wyzwania. Gracze muszą wykazać się sprytem, umiejętnością kojarzenia faktów i nie lada refleksem, by zdobyć pozycję w branży. Na najlepszych czekają bony do wybranych krakowskich księgarni, a główna nagroda to bon o wartości 1000 zł.

W wydarzeniu wezmą udział autorzy kryminałów, którzy spotkają się z uczestnikami w kolejnych etapach śledztwa. Będą to m.in. Gaja Grzegorzewska, Łukasz Orbitowski, Michał i Małgorzata Kuźmińscy, Mariusz Wollny i Marek Harny.

Organizatorami wydarzenia są Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundacja Miasto Literatury.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres gramiejska@miastoliteratury.pl do godziny 12:00 dnia 26 listopada 2014r. W treści maila należy podać nazwę drużyny, imiona i nazwiska zawodników oraz ich wiek, a także numer kontaktowy do kapitana drużyny. Udział w grze jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Przed udziałem w grze proponujemy zapoznać się z poniższymi lekturami. Nie jest to obowiązkowe, ale z pewnością biura detektywistyczne docenią najbardziej zagorzałych czytelników.

  1. Irek Grin, Gaja Grzegorzewska, Marcin Świetlicki “Orchidea” (2009), Wydawnictwo EMG
  2. Marcin Świetlicki “Powieści” (2011) lub “Dwanaście” (2006), “Trzynaście” (2007), “Jedenaście” (2008), Wydawnictwo EMG
  3. Gaja Grzegorzewska “Noc z czwartku na niedzielę” (2007), “Grób” (2012), Wydawnictwo EMG
  4. Irek Grin “Pan Szatan” (2007), Wydawnictwo Świat Książki; “Bezpański pies” w: “Trupy polskie” (2005) red. Marcin Baran, Wydawnictwo EMG
  5. Mariusz Wollny “Kacper Ryx” (2012), “Kacper Ryx i król alchemików” (2012), Wydawnictwo Otwarte
  6. Zofia Małopolska “Morderstwo tuż za rogiem” (2011), Wydawnictwo Prószyński i S-ka
  7. Małgorzata i Michał Kuźmińscy “Sekret Kroke” (2009), “Klątwa Konstantyna” (2011), Wydawnictwo Świat Książki
  8. Krzysztof Maćkowski “Raport Badenii” (2007), Wydawnictwo Znak
  9. Łukasz Orbitowski “Horror show” (2014), Korporacja Ha!art
  10. Marta Mizuro, Robert Ostaszewski “Kogo kocham, kogo lubię” (2010), Wydawnictwo W.A.B.
  11. Marek Harny “Pismak” (2005), Wydawnictwo Prószyński i S-ka

 

Autorki scenariusza: Agnieszka Pudełko i Magda Ładosz.

Wpisz szukaną frazę: