Zbrodnia w Krakowie – zagadka rozwiązana!

Ależ się działo w zeszłą sobotę na kryminalnej grze miejskiej! Zarejestrowaliśmy blisko 40 drużyn o takich nazwach, jak „Niespodziewana masakra elektryczną krajalnicą do chleba”, „Smoklock i Wawelson” czy „Ten klient już wystygł”. Łącznie ponad 100 osób (w tym jeden niemowlak) szukało sprawcy tajemniczego morderstwa dokonanego w Bibliotece Jagiellońskiej, gdzie postronnych czytelników zaskoczyła obecność przerażających dowodów zbrodni.

Gaja Grzegorzewska, Łukasz Orbitowski, Marek Harny, Mariusz Wollny oraz Małgorzata i Michał Kuźmińscy wcielili się w postaci z własnych kryminałów, dając uczestnikom wskazówki na różnych etapach gry.

Wygrała drużyna „Zondif Team”, zdobywając 13-punktową przewagę nad „Ten klient już wystygł”. Punkt mniej zdobyła zajmująca trzecie miejsce ekipa „Ja będę Sherlockiem, a ty Watsonem”. Na zwycięzców czekały wartościowe bony do zrealizowania w wybranych krakowskich księgarniach.

Zwycięskim detektywom gratulujemy!

Organizatorzy wydarzenia: Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundacja Miasto Literatury