Zapraszamy na Jubileusz Artysty Piwnicznego

Jubileuszowy Wieczór muzyczno – literacki wybitnego krakowskiego Artysty Leszka Długosza, który 19 czerwca 2016 roku będzie świętować 75 lecie urodzin!

Celem wydarzenia będzie celebracja urodzin Twórcy, poprzez pokazanie silnych związków tego wybitnego poety, kompozytora z kulturą, tradycją i przeszłością historyczną Miasta Krakowa. Wieczór uświetni obecność gwiazd, przyjaciół krakowskiego barda: Anny Polony, Roberta Kabary, Michała Nagy, Adama Kudyka oraz Kwartetu Mozartowskiego im. Józefiny Duszek. W interpretacjach Anny Polony publiczność będzie rozkoszować się wierszami Długosza. Recytować będzie również sam Jubilat. „Słowo” wygłosi znany krakowski dziennikarz red. Marcin Zdziarski, a Wieczór poprowadzi inicjatorka wydarzenia Jolanta Janus.

Leszek Długosz to wybitny, niepowtarzalny poeta, kompozytor, pieśniarz, Mistrza Słowa Polskiego i żywa legenda krakowskiej konfraterni artystycznej, artysta działający w przestrzeni kulturalnej Krakowa od ponad półwiecza i jednocześnie jeden z najbardziej aktywnych „ambasadorów” kultury polskiej w kraju i za granicą. Jako indywidualność artystyczna „narodził się” Pan Długosz w słynnej Piwnicy Pod Baranami pod skrzydłami Piotra Skrzyneckiego, stając się później najbardziej znanym, poetą śpiewającym. Artysta osobny i konsekwentny, uczynił przystanią swoich muz ulicę Bracką, gdzie teraz rezyduje jako nestor i mentor poetyckich generacji korzystających z Rynny, Skrzynki Poetyckiej czyli próbnika ambicji poetyckich, dziś zastąpionego muraliami – wallsami na pierzei Pałacu Zbaraskich. Patrzy na nie z wyrozumiałością Leszek Długosz …z portretu na przeciwległym murze. Kraków uhonorował Leszka Długosza Nagrodą m. Krakowa za osiągnięcia w piosence poetyckiej, ale od rzeczonego 1982 roku narósł nowy, potężny kapitał artystyczny godny publicznego uznania i rozpowszechnienia, co nadto zbiega się z urodzinami Jubilata.

Wieczór Jubileuszowy objął Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Wojewoda Małopolski Józef Pilch.

Niedziela, 19 czerwca 2016 roku, godzina 20.00 Pałac Krzysztofory,

ul. Szczepańska 2 w Krakowie