Wystawa: Lem w grafikach Jacka Świdzińskiego

Kraków Miasto Literatury UNESCO przedstawia niezwykle zabawną wystawę grafik Jacka Świdzińskiego, powstałych z inspiracji twórczością Stanisława Lema. Wystawa wpisuje się w wiosenno-letni sezon komiksowy w naszym mieście: Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na wystawę TERAZ KOMIKS!, a 7. Krakowski Festiwal Komiksu przyniesie sporo atrakcji miłośnikom powieści graficznych i komiksowych pasków. Na plenerową wystawę grafik Jacka Świdzińskiego, inspirowanych twórczością Stanisława Lema zapraszamy od 2 do 27 kwietnia na Plac Wszystkich Świętych 2, przed Pawilonem Wyspiańskiego.

UWAGA! Wystawa przedłużona do 27 kwietnia.

Jacek Świdziński to jeden z najzdolniejszych twórców komiksowych młodego pokolenia, opublikował między innymi głośną i nagradzaną trylogię zbudowaną wokół tematu spiskowego myślenia: A niech cię, Tesla!, Zdarzenie. 1908 oraz Wielka ucieczka z ogródków działkowych czy głośne Powstanie. Film Narodowy. Prywatnie Świdziński jest wielkim fanem twórczości Stanisława Lema – dlatego przygotował kilka kosmicznych pasków w hołdzie mistrzowi, które są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu LEM 2021, którego zwieńczeniem będą obchody 100-lecia urodzin autora Solaris.

Lem w grafikach Jacka Świdzińskiego

Wystawa: 2-27 kwietnia 2018