Magdalena Sroka – Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta, Robert Piaskowski – dyrektor programowy FMF-Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie oraz Bartosz Szydłowski – dyrektor artystyczny festiwalu Boska Komedia – walczą o tytuł Krakowianina Roku 2013 w plebiscycie organizowanym przez Dziennik Polski. Wśród nominowanych w kategorii Kultura są także: kompozytor Krzysztof Penderecki oraz Małgorzata Płysa i Mat Schulz – organizatorzy Festiwalu Unsound.

Wiceprezydent Magdalenę Srokę doceniono przede wszystkim za doprowadzenie do przyznania Krakowowi tytułu Miasta Literatury UNESCO. Roberta Piaskowskiego nominowano za to, że rozszerzony dzięki niemu FMF stał się wielkim wydarzeniem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, a Bartosza Szydłowskiego za to, że Festiwal Teatralny Boska Komedia był gigantycznym sukcesem, a prowadzona przez niego Łaźnia Nowa to jeden z najważniejszych teatrów w Polsce.

Aby wziąć udział w głosowaniu wystarczy wysłać SMS pod numer 72355 (koszt: 2,46 zł) i w treści wpisać kod przyporządkowany każdej z osób. Oddając głos na Magdalenę Srokę prosimy o SMS o treści kultura.3, na Roberta Piaskowskiego – kultura.6, a na Bartosza Szydłowskiego – kultura.1. Głosując na Krzysztofa Pendereckiego prosimy o wpisanie w treści kultura.2, a na Małgorzatę Płysę i Mata Schulza – kultura.8.

Na Wasze głosy czekamy do 31 stycznia.